Kim jest?

Piotr Fronczewski – filmowy pan Kleks. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Marta | dnia: 30-10-2020 | skomentuj

Piotr Fronczewski – filmowy pan Kleks. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

AKPA

Oceń


Piotr Fronczewski jest polskim aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym. Jest również piosenkarzem oraz reżyserem teatralnym. Popularność przyniosły mu role między innymi w takich produkcjach jak „Ziemia obiecana”, „Akademia pana Kleksa”, „Rodzina zastępcza” czy „Konsul”. Uchodzi za jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Piotr Fronczewski

Data i miejsce urodzenia: 8 czerwca 1946, Łódź
Zawód: aktor, reżyser teatralny, piosenkarz
Partner: Ewa Fronczewska
Dzieci: Katarzyna (1975), Magdalena (1978)
Wzrost: 178 cm
Waga: brak informacji
Instagram: brak

  Zobacz także  

Kariera

Piotr Fronczewski ukończył studia na PWST w Warszawie. Przed kamerami zadebiutował już jednak o wiele wcześniej – w wieku 12 lat zagrał w filmie „Wolne miasto” Stanisława Różewicza. Początkowo był związany z Teatrem Narodowym, a następnie z teatrami: Współczesnym, Dramatycznym, Studio i Ateneum. Występował również z kabaretem Pod Egidą. W 1967 roku wystąpił w filmie „Westerplatte”. Od tego czasu jego kariera zaczęła nabierać tempa i otrzymał rolę w „Ocaleniu” Edwarda Żebrowskiego, za którą dostał nagrodę na festiwalu w Łagowie. Wkrótce dostrzegł go Krzysztof Zanussi, który zaproponował mu rolę w „Bilansie kwartalnym”. Kolejną ważną produkcją w jego karierze była „Ziemia obiecana” z 1974 roku. Aktor w 1984 roku pod pseudonimem Franek Kimono wydał dwie satyryczne płyty z muzyką disco. W 1999 roku był nominowany do Orła za rolę w filmie „Łóżko Wierszynina”. Fronczewski użyczał również głosu postaciom z gier komputerowych i filmów animowanych, między innymi z „Epoki lodowcowej”.

Życie prywatne

Aktor od lat jest jest związany ze swoją żoną Ewą. Ma z nią dwie córki – urodzoną w 1975 roku Katarzynę oraz Magdalenę, która przyszła na świat trzy lata później.




Dodaj komentarz