Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Piotr Adamczyk - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, plotki

AKPA

Piotr Adamczyk to bez wątpienia jeden z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów filmowych. Potrafi się sprawdzić zarówno w komedii, jak i w dramacie. Kim dokładnie jest Piotr Adamczyk?

Wszystko o: Piotr Adamczyk

Pełne imię i nazwisko: Piotr Aleksander Adamczyk
Data i miejsce urodzenia: 21 marca 1972, Warszawa
Zawód: aktor
Partnerka: Karolina Szymczak (żona od 2019 - obecnie)
Dzieci: brak
Wzrost: 182 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @piotradamczykactor


Życiorys

Jest absolwentem XXX LO w Warszawie, a także PWST w Warszawie. Na drugim roku wyjechał do Londynu, na stypendium do Brytyjsko-Amerykańskiej Akademii Teatralnej. Tam zagrał m.in. tytułową rolę w „Hamlecie”. Występował, od roku 1995, w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Pojawiał się gościnnie w Teatrze Polskim i Teatrze Narodowym (oba w Warszawie).
Występował w wielu filmach i serialach, które zagwarantowały mu pewną pozycję na rynku – m.in.   „Karol. Człowiek, który został papieżem”, „Przepis na życie”, „Lejdis”, „Czas honoru”, „Och, Karol 2” czy „Mayday”.
Piotr Adamczyk - ranking najlepszych ról aktoraPiotr Adamczyk to polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, a także dubbingowy. Jest absolwentem PWST w Warszawie. Od 1995 roku występował w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Swoją wielką karierę aktorską zaczął tak naprawdę od filmuChopin. Pragnienie miłości”. Największą popularność przyniosła mu rola w filmie „Karol. Człowiek, który został papieżem” i „Karol. Papież, który pozostał człowiekiem”, gdzie wcielał się w postać Karola Wojtyły. Na swoim koncie ma jednak znacznie więcej wspaniałych ról, takich jak Marcin Paprocki w „Nie kłam, kochanie”, Karol Górski w „Och, Karol 2” czy Andrzej Zawadzki w „Przepisie na życie”. Wybraliśmy najlepsze role Adamczyka. 

 Piotr Adamczyk - najlepsze role 

1. „Przepis na życie”, reż. M. Rogalski (2011-2013)
2. „Och, Karol 2”, reż. P. Wereśniak (2011)
3. „Karol. Człowiek, który został papieżem”, reż. G. Battiato (2005)
4. „Testosteron”, reż. A. Saramonowicz (2007)
5. „Wkręceni”, reż. P. Wereśniak (2013)

W 2020 roku będzie można zobaczyć Adamczyka w filmach takich jak „Small World”, a także „Listy do M. 4”. Prawdziwa uczta dla jego fanów! Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO