Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Pierce Brosnan życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

flickr.com/sebaso/CC BY-SA 2.0

Pierce Brosnan jest irlandzkim aktorem i producentem filmowym. Największą popularność zdobył dzięki roli Jamesa Bonda, w którego wcielał się w filmach „GoldenEye”, „Jutro nie umiera nigdy”, „Świat to za mało” i „Śmierć nadejdzie jutro”. Był dwukrotnie nominowany do Złotego Globu za występy w „Kumplach na zabój” i „Nancy Astor”. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Pierce Brosnan

Pełne imię i nazwisko: Pierce Brendan Brosnan
Data i miejsce urodzenia: 16 maja 1953, Drogheda, Irlandia
Zawód: aktor, producent filmowy
Partner: Cassandra Harris (1980-1991), Keely Shaye Smith (2001-)
Dzieci: Charlotte (1971), Christopher (1972), Sean (1983), Dylan (1997), Paris (2001)
Wzrost: 186 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @piercebrosnanofficial


Kariera

Pierce Brosnan postanowił zostać aktorem, gdy będąc dzieckiem obejrzał film „Goldfinger”. W wieku piętnastu lat zaczął występować w cyrku jako połykacz ognia, a później związał się z eksperymentalnymi grupami teatralnymi. Następnie rozpoczął studia aktorskie w londyńskim Drama Centre. Na scenie zadebiutował w 1976 roku w sztuce „Doczekać zmroku”. W 1980 roku po raz pierwszy wystąpił na małym ekranie w telewizyjnym dramacie „Skok Murphy’ego”. Głośno zrobiło się o nim w 1981 roku za sprawą roli Rory’ego O’Maniona, w którego wcielił się w miniserialu „Irlandczycy”. Wkrótce zaczął dostawać role w filmach. W 1986 roku otrzymał propozycję zagrania w filmie „W obliczu śmierci” o Jamesie Bondzie. Z powodu innych zobowiązań aktor nie przyjął jednak tej roli. W agenta 007 wcielił się ostatecznie w 1995 roku w filmie „GoldenEye”. W ciągu kolejnych lat powracał do tej postaci w następnych filmach z serii. W 1997 roku Brosnan otrzymał Saturna za występ w filmie „Jutro nie umiera nigdy”.

Życie prywatne

Aktor był dwukrotnie żonaty. W 1980 roku poślubił aktorkę Cassandrę Harris, która zmarła w 1991 roku na raka jajnika. Ma z nią syna Seana (ur. 1983) i adoptował dwoje dzieci z jej pierwszego małżeństwa – Charlotte (ur. 1971) i Christophera (ur. 1972). W 2011 roku ożenił się z dziennikarką Keely Shaye Smith, z którą ma dwóch synów – Dylana (ur. 1997) i Parisa (ur. 2001).
Pierce Brosnan – słynny James Bond. Poznajcie najlepsze filmy z jego udziałemPierce Brosnan jest jednym z najpopularniejszych irlandzkich aktorów. Aktorstwem zaczął się interesować za sprawą swojego ojczyma – gdy zabrał go do kina na trzeci film o przygodach agenta 007 „Goldfinger”, Brosnan podjął decyzję, że zostanie aktorem. W wieku piętnastu lat zaczął występować w cyrku jako połykacz ognia, a później związał się z eksperymentalnymi grupami teatralnymi. Wkrótce rozpoczął studia aktorskie w Drama Centre w Londynie. Na scenie po raz pierwszy wystąpił w 1976 roku w sztuce „Doczekać zmroku”. Przed kamerami zadebiutował w 1980 roku w telewizyjnym dramacie „Skok Murphy’ego”. Przełomowa dla jego kariery okazała się z kolei rola Rory’ego O’Maniona, w którego wcielił się w miniserialu „Irlandczycy”. Wkrótce posypały się propozycje udziału w kolejnych produkcjach, w tym między innymi w filmie „W obliczu śmierci” o Jamesie Bondzie. Z powodu innych zobowiązań aktor nie mógł przyjąć roli agenta 007, ale ponownie dostał ją w 1995 roku w „GoldenEye”. wkrótce, dzięki późniejszym występom w kolejnych filmach z serii, stał się jednym z najsłynniejszych odtwórców roli Jamesa Bonda. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem Pierce’a Brosnana, które warto znać:

1. „GoldenEye”, reż. M Campbell (1995)

W „GoldenEye” syndykat Janusa, który jest wpływowym mafiozem z Sankt Petersburga, wykrada z centrum kierowania bronią kosmiczną na Syberii urządzenie GoldenEye, które pozwala na uruchamianie bomb nuklearnych krążących na satelitach kosmicznych oraz dyskietki z programem umożliwiającym sterowanie urządzeniem. Po opuszczeniu budynków przestępcy wysadzają je w powietrze. Przeżywa to jedynie młoda programistka, Natalaya Simonova. MI6 natychmiast wysyła do Rosji swojego najlepszego agenta, Jamesa Bonda, z misją odzyskania śmiercionośnej maszyny.

 2. „Kumple na zabój”, reż. R. Shepard (2005)

W filmie „Kumple na zabój” Pierce Brosnan wcielił się w Juliana Noble’a, który jest płatnym mordercą. Po latach spędzonych w zawodzie zaczyna jednak odczuwać nudę i powoli staje się coraz mniej profesjonalny. Wkrótce zaprzyjaźnia się z Dannym Wrightem, który jest handlowcem i prowadzi wyjątkowo przeciętne życie. Podczas zakrapianego spotkania w barze Julian wyznaje Danny’emu, czym się na co dzień zajmuje i prosi go o pomoc przy wykonaniu jednego ze zleceń. Danny odmawia mu jednak. Po pewnym czasie Julian znajdzie się w sytuacji, w której jego przyjaciel nie będzie już mógł odmówić mu pomocy.

3. „Autor widmo”, reż. R. Polański (2010)

Film „Autor widmo” opowiada o byłym premierze Wielkiej Brytanii, Adamie Langu (Pierce Brosnan), który mieszka na jednej z wysp amerykańskiego kurortu i żyje w niemal zupełnej izolacji. Mężczyźnie doskwierają samotność oraz poczucie odcięcia od świata, do których przyczyniają się jego ochroniarze. Postanawia zlecić partyjnemu działaczowi Michaelowi McArze spisanie swoich wspomnień, za które ma otrzymać dziesięć milionów dolarów. Jeszcze przed skończeniem książki McAr ginie w tajemniczych okolicznościach. Lang zatrudnia więc zawodowego ghostridera. Wkrótce pisarz odkrywa najskrytsze tajemnice polityka.4. „Po zachodzie słońca”, reż. B. Ratner (2004)

Komedia „Po zachodzie słońca” opowiada o utalentowanym złodzieju Maxie (Pierce Brosnan) i jego pięknej partnerce Loli, którzy postanawiają przejść na emeryturę i osiedlić się na Rajskiej Wyspie na Bahamach. Ich ostatnie zadanie zakończyło się wielkim sukcesem i ukradli jeden z trzech słynnych brylantów Napoleona. Są więc spokojni o swoją przyszłość. Okazuje się jednak, że ich tropem wciąż podąża agent FBI Stan, który przez lata bezskutecznie ścigał przestępców. Uważa on, że para zamierza jeszcze zrobić skok na ostatni z brylantów francuskiego cesarza, który jest jednym z największych na świecie.

5. „Śmierć nadejdzie jutro”, reż. L. Tamahori (2002)

Akcja filmu „Śmierć nadejdzie jutro” rozpoczyna się w momencie, gdy James Bond (Pierce Brosnan) po brawurowym pościgu wpada w ręce wroga i trafia do północnokoreańskiego więzienia. Po kilkunastu miesiącach zostaje wypuszczony dzięki wymianie więźniów. Szef MI6 sądzi jednak, że podczas brutalnych tortur Bond wydał nazwiska innych agentów. Żeby odzyskać licencję oraz swoje dobre imię, agent 007 będzie musiał wyruszyć na kolejną niebezpieczną misję. Na swojej drodze spotyka dwie kobiety – piękną Jinx oraz Mirandę Frost, które odegrają kluczową rolę w jego zadaniu. Wkrótce będzie musiał zmierzyć się z szalonym multimilionerem Gustawem Gravesem.

Obejrzeliście już wszystkie filmy z naszej listy? Jeśli tak, koniecznie zobaczcie inne produkcje z udziałem Pierce’a Brosnana, „Świat to za mało” oraz „Wesele w Sorrento”. Polecamy również komedię „Riwiera dla dwojga”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO