Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Penn Badgley - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, kariera, dzieci, życiorys

Materiały promocyjne serialu Ty

Penn Badgley to amerykański aktor i muzyk. Na pewno najbardziej znacie go z jego licznych ról serialowych, ale oprócz tego Badgley jest doskonałym muzykiem, a na jego koncie jest znacznie więcej doskonałych kreacji aktorskich. Sprawdźcie koniecznie kim dokładnie jest Penn Badgley.

Wszystko o: Penn Badgley 

Pełne imię i nazwisko: Penn Dayton Badgley 
Data i miejsce urodzenia: 1 listopada 1986, Baltimore 
Zawód: aktor, muzyk 
Partnerka: Blake Lively (2007-2010), Domino Kirke (żona od 2017 - obecnie)
Dzieci: James Badgley (2020) 
Wzrost: ok. 175 cm 
Waga: brak informacji 
Instagram: @pennbadgley

Młodość 

Urodził się w Baltimore w stanie Maryland jako syn Lynne i Duffa Badgleyów. Jako dziecko wielokrotnie się przeprowadzał. Kiedy wprowadzili się z rodzicami do Seattle, zaczął uczęszczać do grupy teatralnej. To sprawiło, że wybrał taką, a nie inną drogę. 


Kariera 

Po kilku latach grania w teatrze trafił do Hollywood, gdzie rozpoczęła się jego prawdziwa kariera aktorska. Zadebiutował w serialu telewizyjnym "Para nie do pary". Wielokrotnie występował w serialach epizodycznie. Aż zagrał w filmie "John Tucker musi odejść" w 2006 roku, co nieco utorowało mu drogę do większej rozpoznawalności. Jednak to rola w którą wcielał się w latach 2007-2012, w serialu "Plotkara" przyniosła mu największą popularność. Obecnie występuje w serialu "Ty" na Netflixie. Jest głównym wokalistą zespołu gatunku indie Mother z Brooklynu. 

Życie prywatne 

Na planie serialu "Plotkara" poznał Blake Lively, z którą zostali parą. Ich związek trwał 3 lata. Rozstali się w 2010 roku, ale do 2012 roku pracowali razem. Od 2017 roku jest mężem Domino Kirke. Jego żona opowiadała otwarcie o poronieniu dziecka, aż w końcu w 2020 roku zostali rodzicami Jamesa Badgleya. 
Penn Badgley - gwiazda Ty. Najlepsze rolePenn Badgley urodził się 1 listopada 1986 roku w Baltimore, Maryland w USA. Kilkukrotnie, będąc dzieckiem, przeprowadzał się z rodzicami. W Seattle przyłączył się do grupy teatralnej. Po kilku latach grania w teatrze, trafił do Hollywood, gdzie rozpoczęła się jego prawdziwa kariera aktorka. Zadebiutował w "Para nie do pary (Will&Grace)". Najbardziej znany stał się dzięki roli w "Plotkarze". Obecnie gra w produkcji "Ty", która zrobiła z niego wielką gwiazdę. Zobaczcie najlepsze jego role filmowe i serialowe.Penn Badgley - najlepsze role 

1. Ty, reż. M. Siega, L. T. Krieger, 2018-2021
2. Plotkara, reż. J. Schwartz, S. Savage, 2007-2012
3. Ojczym, reż. N. McCormick, 2009
4. Łatwa dziewczyna, reż. W. Gluck, 2010
5. Chciwość, reż. J.C. Chandor, 2011

Zobaczcie również takie produkcje jak "Mamy tylko dziś" oraz "Anarchia"Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO