Kim jest?

Penn Badgley - Joe Goldberg z Ty. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Materiały promocyjne serialu Ty

Penn Badgley to amerykański aktor i muzyk. Na pewno najbardziej znacie go z jego licznych ról serialowych, ale oprócz tego Badgley jest doskonałym muzykiem, a na jego koncie jest znacznie więcej doskonałych kreacji aktorskich. Sprawdźcie koniecznie kim dokładnie jest Penn Badgley.

Wszystko o: Penn Badgley 

Pełne imię i nazwisko: Penn Dayton Badgley 
Data i miejsce urodzenia: 1 listopada 1986, Baltimore 
Zawód: aktor, muzyk 
Partnerka: Blake Lively (2007-2010), Domino Kirke (żona od 2017 - obecnie)
Dzieci: James Badgley (2020
Wzrost: ok. 175 cm 
Waga: brak informacji 
Instagram: @pennbadgley

Młodość 

Urodził się w Baltimore w stanie Maryland jako syn Lynne i Duffa Badgleyów. Jako dziecko wielokrotnie się przeprowadzał. Kiedy wprowadzili się z rodzicami do Seattle, zaczął uczęszczać do grupy teatralnej. To sprawiło, że wybrał taką, a nie inną drogę. 


Kariera 

Po kilku latach grania w teatrze trafił do Hollywood, gdzie rozpoczęła się jego prawdziwa kariera aktorska. Zadebiutował w serialu telewizyjnym "Para nie do pary". Wielokrotnie występował w serialach epizodycznie. Aż zagrał w filmie "John Tucker musi odejść" w 2006 roku, co nieco utorowało mu drogę do większej rozpoznawalności. Jednak to rola w którą wcielał się w latach 2007-2012, w serialu "Plotkara" przyniosła mu największą popularność. Obecnie występuje w serialu "Ty" na Netflixie. Jest głównym wokalistą zespołu gatunku indie Mother z Brooklynu. 

Życie prywatne 

Na planie serialu "Plotkara" poznał Blake Lively, z którą zostali parą. Ich związek trwał 3 lata. Rozstali się w 2010 roku, ale do 2012 roku pracowali razem. Od 2017 roku jest mężem Domino Kirke. Jego żona opowiadała otwarcie o poronieniu dziecka, aż w końcu w 2020 roku zostali rodzicami Jamesa Badgleya. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO