Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Paul Rudd. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

wikimedia.org

Paul Rudd to amerykański aktor, komik, scenarzysta i producent filmowy. Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Paul Rudd 

Pełne imię i nazwisko: Paul Stephen Rudd 
Data i miejsce urodzenia: 6 kwietnia 1969, Passaic 
Zawód: aktor, komik, scenarzysta, producent filmowy 
Partnerka: Julie Yaeger (żona 2003-obecnie)
Dzieci: Jack (2006), Darby (2010)
Wzrost: 178 cm 
Waga: ok. 78 kg 
Instagram: brak 

Wczesne lata 

Urodził się w rodzinie żydowskich imigrantów z Anglii. Ukończył Broadmoor Junior High i Shawnee Mission West High Schools w Kansas City w Missouri. Uczęszczał na wydział teatralny do college'u przy Uniwersytecie Kansas w Lawrence. W 1991 roku ukończył American Academy of Dramatic Arts w Pasadenie. Naukę kontynuował na Amerykańsko-Brytyjskiej Akademii w Oksfordzie. 


Kariera 

Dorabiał jako DJ na żydowskich uroczystościach bar micwa, zanim udało mu się wystąpić w dwóch filmach Petera Foldy. W ten sposób zwrócił na siebie uwagę i zaczął dostawać inne propozycje np. w produkcjach "Słodkie zmartwienia" czy "Siostry". Uznanie przyniosły mu role w takich produkcjach jak "Moja miłość", "Przyjaciele" czy "Wbrew regułom". Najbardziej znany jest z roli Ant-Mana w filmie "Ant-Man". 

Życie prywatne 

23 lutego 2003 roku ożenił się z Julie Yaeger. Mają dwójkę dzieci: syna Jacka Sullivana (2006) i córkę Darby (2010). 


Paul Rudd – najlepsze filmy i seriale 

Paul Rudd jest amerykańskim aktorem, któremu największą popularność przyniosły role w produkcjach komediowych. Do zwodu przygotowywał się w American Academy of Dramatic Arts w Pasadenie oraz Amerykańsko-Brytyjskiej Akademii w Oxfordzie. Przed kamerami zadebiutował w 1992 roku w dwóch filmach Petera Foldy - „Tajemnica Jamiego” i „Pytanie etniczne”. Wkrótce zaczął również występować w serialach „Siostry” i „Dziki owies”. Pierwszy rozgłos przyniosła mu rola Josha, przyrodniego brata Cher Horowitz, w komedii romantycznej „Dwa kciuki w górę” z 1995 roku. Dwa lata później po raz pierwszy wystąpił na Broadwayu w sztuce „Ostatnia noc Ballyhoo”. W ciągu swojej kariery aktor występował w największych hollywoodzkich produkcjach. W 2015 roku otrzymał główną rolę w superprodukcji „Ant-Man” opartej na serii komiksów wydawnictwa Marvel Comics. W tytułowego bohatera wcielił się ponownie trzy lata później w filmie „Ant-Man i Osa”. Przedstawiamy kilka produkcji z udziałem aktora, które możemy wam polecić.

1. „Ant-Man”, reż. P. Reed (2015)
2. „Legenda telewizji”, reż. A. McKay (2004)
3. „Wpadka”, reż. J. Apatow (2007)
4. „Ant-Man i Osa”, reż. P. Reed (2018)
5. „Opiekun”, reż. R. Burnett (2009)

Macie już za sobą wszystkie zaproponowane przez nas produkcje? Jeśli tak, obejrzyjcie teraz kolejny film z udziałem Paula Rudda - „Legenda telewizji 2: Kontynuacja”. Polecamy również „Avengers: Koniec gry”, w którym aktor powrócił do roli Ant-Mana oraz zabawną komedię „Kolacja dla palantów”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO