Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Patryk Vega - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

AKPA

Patryk Vega jest obecnie jednym z najbardziej popularnych reżyserów i scenarzystów. Kilka lat temu niewiele osób o nim słyszało, a teraz wydaje film z filmem. Kim jest Patryk Vega?

Wszystko o: Patryk Vega

Urodzony jako: Patryk Krzemieniecki
Data i miejsce urodzenia: 2 stycznia 1977, Warszawa
Zawód: reżyser, scenarzysta, producent filmowy
Partnerka: Katarzyna Słomińska (żona od 2010 – obecnie)
Dzieci: trójka: córka i dwoje synów-bliźniaków
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji (oprócz tego, że schudł ponad 40 kg)
Instagram: @patryk_vega_official

Młodość

Wychowywała go matka. Kinem i montażem interesował się już za czasów szkoły podstawowej. Gdy tylko otrzymał dowód osobisty – postanowił zmienić nazwisko na bardziej światowe. Marzył bowiem o tym, że zrobi międzynarodową karierę.
Pracował zarobkowo od 14. roku życia m.in. handlując nielegalnym oprogramowaniem na jednej z warszawskich giełd. Został wpisany, jako nastolatek, do księgi rekordów Guinnessa jako najmłodszy twórca grafiki komputerowej.
Ukończył socjologię na specjalizacji medialnej w Collegium Civitas w Warszawie.


Kariera

Zadebiutował w 998 roku, kiedy zrealizował serial „Pierwszy milion”. Wyreżyserował autorskie seriale jak „Kryminalni” i „Twarzą w twarz”. Odpowiadał również za reżyserię serialu „Instynkt”.
W 2005 roku stworzył film „PitBull” - realizowano go także w formie serialu telewizyjnego. Był także reżyserem i scenarzystą filmów takich jak „Ciacho”, „Służby specjalne”, „Kobiety mafii” czy „Small World”.

Życie prywatne

Jest, od 2010 roku, mężem Katarzyny Słomińskiej. Ma z nią troje dzieci: córkę, a także dwóch synów-bliźniaków.
Patryk Vega – najlepsze filmy reżysera. Widzieliście wszystkie?Patryk Vega jest obecnie jednym z najpopularniejszych, a także bardziej kontrowersyjnych polskich reżyserów. Karierę filmową rozpoczął w 1998 roku, kiedy jako scenarzysta realizował serial „Pierwszy milion”. Później realizował także takie produkcje, jak serial „Kryminalni, „Twarzą w twarz” czy „Instynkt”. W 2005 nakręcił swój pierwszy film „PitBull”, który z miejsca stał się prawdziwym hitem. Filmy Patryka Vegi od lat zbierają skrajne recenzje i wzbudzają mieszane uczucia. Nie zmienia to jednak faktu, że regularnie przyciągają do siebie największe gwiazdy polskiego kina. Przedstawiamy pięć filmów reżysera, które były jego najgłośniejszymi produkcjami ostatnich lat:

1. „PitBull” (2005)

Film przedstawia historię policjantów z Wydziału Zabójstw w Warszawie, którzy nawiązują kontakt z osobą pełniącą rolę „sędziego” w świecie przestępców, Worwzakonnikiem. Przy pomocy policjantów chce on wyeliminować Saida, który jest odpowiedzialny za wiele porwań i morderstw ormiańskich handlarzy i ukrywa się za granicą. Wor w tym celu wybiera oficera warszawskiego Wydziału Zabójstw, Despero (w tej roli Marcin Dorociński). Worwzakonnik wystawia mu córkę Saida, z którą Despero nawiązuje romans. Wkrótce Said wraca do Warszawy i życie Despero zamienia się w prawdziwą walkę.2. „Kobiety mafii” (2018)

W filmie poznajemy historię policjantki Beli (Olga Bołądź), która po jednej z akcji zostaje wyrzucona z policji. Wtedy składa jej propozycję ABW. Bela przechodzi szkolenie prowadzone przez FBI, po czym zostaje operatorem w Wydziale S. Rozpoczyna pracę pod przykryciem i wnika w struktury grupy przestępczej. Jej zadaniem jest rozpracowanie grupy zajmującej się przemytem narkotyków, której dowodzi Padrino (Bogusław Linda). W tym celu Bela podszywa się pod prostytutkę i zostaje kochanką jednego z gangsterów, Cienia. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy na scenę wkracza żona Cienia, Anka (Katarzyna Warnke) i tajemnicza Niania (Agnieszka Dygant). Wkrótce kobiety wezmą sprawy w swoje ręce i wstrząsną przestępczym półświatkiem.

3. „Służby specjalne” (2014)

Akcja „Służb specjalnych” rozpoczyna się w momencie, gdy dochodzi do likwidacji elitarnych Wojskowych Służb Informacyjnych. Politycy zauważają wówczas, że trzeba szybko zorganizować nową i tajną jednostkę do zadań specjalnych. Znajduje się w niej między innymi wyrzucona z ABW  podporucznik (Olga Bołądź), były pułkownik SB (Janusz Chabior) i kapitan, który niedawno odbył misję w Afganistanie (Wojciech Zieliński). Wszyscy oni będą musieli rozpocząć pracę nad najgłośniejszymi aferami w kraju, mierząc się przy tym z demonami własnej przeszłości. Wkrótce dojdą do wniosku, że w zasadzie nie wiedzą, kto tak naprawdę jest ich pracodawcą.4. „Bad Boy” (2020)

Film „Bad Boy” przedstawia losy dwóch braci, których drogi dawno się rozeszły. Starszy Piotr jest policjantem, a młodszy Paweł zajmuje się działalnością przestępczą i należy do kibicowskiego gangu Twardego. W życiu obu mężczyzn wszystko się zmienia, gdy Paweł trafia do więzienia. Piotr postanawia wyciągnąć młodszego brata z celi, w czym pomaga mu jego nowa dziewczyna, Ola, która jest jednocześnie adwokatem. Gdy cała trójka się ze sobą spotyka, sprawy zaczynają obierać zupełnie nieprzewidziany obrót – Paweł podejmuje próbę przejęcia kontroli nad największym klubem piłkarskim w mieście. W tym czasie Ola zaczyna czuć coś więcej do młodszego brata, co tylko jeszcze bardziej skomplikuje sytuację.

5. „Botoks” (2017)

Film przedstawia wizję szpitala, który jest bezwzględnym miejscem pracy, w którym splatają się losy czterech kobiet. Daniela (Olga Bołądź) jest ratowniczką medyczną, która po poddaniu się licznym zabiegom medycyny estetycznej zamienia się w odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda (Katarzyna Warnke) jest ginekologiem położnikiem i specjalizuje się w przeprowadzaniu aborcji – jej życie komplikuje się, gdy zachodzi w ciążę z ordynatorem. Patrycja (Marieta Żukowska), która jest chirurgiem, dowiaduje się o zdradzie męża, w związku z czym postanawia szukać ratunku w ginekologii estetycznej. Z kolei Beata (Agnieszka Dygant) jest lekarką SOR-u, która po śmierci ukochanego w wypadku motocyklowym uśmierza ból za pomocą leków opioidowych.

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO