Kim jest?

Patrycja Markowska - wokalistka od "Świat się pomylił". Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

AKPA

Patrycja Markowska to jedna z popularniejszych piosenkarek w Polsce. Jest również córką lubianego i uznanego Grzegorza Markowskiego. Można obecnie posłuchać ich wspólnej płyty. Kim jest Patrycja Markowska?

Wszystko o: Patrycja Markowska

Data i miejsce urodzenia: 21 grudnia 1979, Warszawa
Zawód: piosenkarka, autorka tekstów
Partner: Jacek Kopczyński
Dzieci: Filip (2008)
Wzrost: 164 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @patrycja_markowska_official

Życie prywatne

Jest od wielu lat związana z aktorem – Jackiem Kopczyńskim. Para doczekała się syna – Filipa Krystiana, który przyszedł na świat 9 stycznia 2008 roku.


Kariera

3 grudnia 2001 roku Markowska nagrała swój debiutancki album „Będę silna”. Za swój album otrzymała nominację do Fryderyka w kategorii „Nowa twarz fonografii”. Dopiero kiedy wyszedł jej przebój „Gdy zgasną światła” jej kariera wystrzeliła na dobre. W międzyczasie wydała album „Nie zatrzyma nikt” i „Mój czas”. W 2007 roku wykonała „Świat się pomylił” - zdobyła wtedy nagrodę dziennikarzy na 44. KFPP w Opolu. Jej czwarty album nosił tytuł właśnie „Świat się pomylił” i zawierał piosenkę „Jeszcze raz”, która odniosła wielki sukces (promowała film o tym samym tytule).
Markowska wydała jeszcze kilka innych płyt i nieustannie koncertuje. Ostatnią solową płytą była „Krótka płyta o miłości”. W 2019 roku wydała płytę wraz ze swoim ojcem. W 2019 otrzymała nagrodę dla „najlepszej wokalistki 2018” w plebiscycie „Płyty Rocku Antyradia 2018”

Działalność pozamuzyczna

Markowska brała udział w programie „Taniec z gwiazdami”. Zasiadała w fotelu trenerskim w dwóch edycjach „The Voice of Poland (2013, 2018)”. W 2020 roku zdecydowała się na przygodę w „Ameryka Express 2”.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO