Kim jest?

Patrik Schick - czeski snajper. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Wikimedia / CC license

Patrik Schick to czeski piłkarz, który przyszedł na świat 24 stycznia 1996 roku w Pradze. Występuje on na pozycji napastnika. Charakteryzują go bardzo dobre warunki fizyczne. Obecnie występuje w barwach niemieckiego klubu Bayer 04 Leverkusen i w reprezentacji Czech.

Wszystko o: Patrik Schick

Pełne imię i nazwisko: Patrik Schick
Data i miejsce urodzenia: 24 stycznia 1996 / Praga
Zawód: piłkarz (napastnik)
Dzieci: Victoria / Nico
Partnerka: Hana Běhounková
Wzrost: 191 cm
Waga: ok. 85 kg
Instagram: @p_schicky


Kariera

Piłkarska kariera czeskiego napastnika rozpoczęła się w 2002 roku w TJ Viktoria Vestec, z którego w 2007 roku trafił do Sparty Praga. W drużynie tej zdobył tytuł Mistrza Czech i Puchar Czech (grał także na wypożyczeniu w Bohemians 1905). W 2016 roku przeniósł się do Sampdorii. Kolejnym krokiem w jego karierze były wypożyczenie, a następnie transfer definitywny do AS Romy, w której występował w latach 2017-2019. W 2019 wypożyczony został do niemieckiego RB Lipsk. Dobre występy w Niemczech sprawiły, że Schickiem zaczęły interesować się inne kluby z Bundesligi - ostatecznie sięgnął po niego Bayer 04 Leverkusen, którego barwy reprezentuje do dziś. Schick jest także reprezentantem Czech (w kadrze zadebiutował w 2016 roku). Wystąpił między innymi na Mistrzostwach Europy w 2021, gdzie popisał się golem zdobytym z niemal połowy boiska. Obecnie wyceniany jest na około 50 milionów euro.

Życie prywatne

W lipcu 2020 roku piłkarz poślubił swoją wieloletnią partnerkę, Hanę Běhounkovą. W 2020 roku na świat przyszła ich córka, Victoria, Rok później urodził się Nico, syn piłkarza i jego żony.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO