Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Patrick Dempsey kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Materiały promocyjne filmu

Patrick Dempsey to aktor, którego wiele osób doskonale zna z roli Dereka z "Chirurgów" lub Jacka z filmu "Bridget Jones 3". Tego amanta kochają kobiety na całym świecie. Ale jak wiele o nim wiecie? 

Wszystko o: Patrick Dempsey 

Pełne imię i nazwisko: Patrick Galen Dempsey 
Data i miejsce urodzenia: 13 stycznia 1966, Lewiston, Maine, USA 
Zawód: aktor, producent, reżyser, kierowca wyścigowy 
Partnerka: Rocky Parker (1987-1994; rozwód), Jillian Fink (żona od 1999-obecnie)
Dzieci: Tallulah Fyfe (2002), Darby Galen, Sullivan Patrick (bliźniaki, 2007)
Wzrost: 179 cm 
Waga: 77 kg 
Instagram: @patrickdempsey

Wczesne lata 

Urodził się w Lewiston w stanie Main. Jest najmłodszym synem Amandy i Williama Dempsey'ów. Dorastał z dwójką starszego rodzeństwa. Mając siedem lat, pobierał lekcje tańca, co później chętnie wykorzystywał w swoich rolach filmowych. Uczęszczał do St. Dominic's Regional High School w Lewiston. Okazało się, że jest dyslektykiem. Ukończył Buckfield High School w Buckfield w Maine. 


Kariera

Debiutował w wieku 15 lat, z cyrkiem Vaudeville Circuit do Nowej Anglii, gdzie występował jako żongler, komediant i magik. Był doskonały w żonglowaniu, dzięki czemu zdobył trzecie miejsce w Krajowych Zawodach Żonglerskich w swojej grupie wiekowej. W 1981 roku zwyciężył w zawodach Talent America Contest.

Występował w spektaklach teatralnych. Jego aktorskim debiutem kinowym była postać Corbeta w filmie "Grzeszni chłopcy - Catholic Boys". Grał w wielu różnych filmach m.in. "Dziewczyna z Alabamy" czy "Żółtodzioby". Największą popularność dała mu jednak rola w serialu "Chirurdzy". Dzięki temu dwukrotnie został nominowany do nagrody Złotego Globu.  

Życie prywatne 

W 1987 roku poślubił starszą o 26 lat aktorkę Rocky Parker, matkę jego przyjaciela - Coreya Parkera. W 1994 roku para się rozwiodła. W 1999 roku ponownie się ożenił - z Jill Fink. Para doczekała się trójki dzieci: córki Tallulah Fyfe (20 lutego 2002) i dwóch synów bliźniaków: Darby Galena i Sullivana Patricka (1 lutego 2007). 
Patrick Dempsey - aktor Chirurgów. Najlepsze rolePatrick Dempsey urodził się 13 stycznia 1966 roku w rodzinie irlandzkiego amerykanina. Już od najmłodszych lat interesował się aktorstwem. Kiedy miał piętnaście lat podróżował jako żongler, rowerzysta jednokołowy, komediant i magik z cyrkiem. Występował w wielu spektaklach teatralnych. W 1991 roku zadebiutował na Off-Broadwayu. jego aktorskim debiutem była rola Corbeta w "Grzeszni chłopcy". Największą popularność przyniosła mu rola w "Chirurgach", gdzie wcielał się w rolę doktora Dereka Shepherda. Jakie produkcje Dempseya są jego najlepszymi? Sprawdźcie koniecznie! Patrick Dempsey - najlepsze role 

1. Chirurdzy, reż. S. Rhimes, 2005 - obecnie
2. Bridget Jones 3, reż. S. Maguire, 2016  
3. Moja dziewczyna wychodzi za mąż, reż. P. Weiland, 2008
4. Zaczarowana, reż. K. Lima, 2007
5. Walentynki, reż. G. Marshall, 2010

Chcecie zobaczyć, albo usłyszeć, Patricka Dempseya w innych produkcjach? Sprawdźcie "Krzyk 3" oraz "Mój brat niedźwiedź 2". Aktor występował również w filmie "Dziewczyna z Alabamy" oraz "Transformers 3". Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO