Kim jest?

Patrick Dempsey - Derek z Chirurgów. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Materiały promocyjne filmu

Patrick Dempsey to aktor, którego wiele osób doskonale zna z roli Dereka z "Chirurgów" lub Jacka z filmu "Bridget Jones 3". Tego amanta kochają kobiety na całym świecie. Ale jak wiele o nim wiecie? 

Wszystko o: Patrick Dempsey 

Pełne imię i nazwisko: Patrick Galen Dempsey 
Data i miejsce urodzenia: 13 stycznia 1966, Lewiston, Maine, USA 
Zawód: aktor, producent, reżyser, kierowca wyścigowy 
Partnerka: Rocky Parker (1987-1994; rozwód), Jillian Fink (żona od 1999-obecnie)
Dzieci: Tallulah Fyfe (2002), Darby Galen, Sullivan Patrick (bliźniaki, 2007)
Wzrost: 179 cm 
Waga: 77 kg 
Instagram: @patrickdempsey

Wczesne lata 

Urodził się w Lewiston w stanie Main. Jest najmłodszym synem Amandy i Williama Dempsey'ów. Dorastał z dwójką starszego rodzeństwa. Mając siedem lat, pobierał lekcje tańca, co później chętnie wykorzystywał w swoich rolach filmowych. Uczęszczał do St. Dominic's Regional High School w Lewiston. Okazało się, że jest dyslektykiem. Ukończył Buckfield High School w Buckfield w Maine. 


Kariera

Debiutował w wieku 15 lat, z cyrkiem Vaudeville Circuit do Nowej Anglii, gdzie występował jako żongler, komediant i magik. Był doskonały w żonglowaniu, dzięki czemu zdobył trzecie miejsce w Krajowych Zawodach Żonglerskich w swojej grupie wiekowej. W 1981 roku zwyciężył w zawodach Talent America Contest.

Występował w spektaklach teatralnych. Jego aktorskim debiutem kinowym była postać Corbeta w filmie "Grzeszni chłopcy - Catholic Boys". Grał w wielu różnych filmach m.in. "Dziewczyna z Alabamy" czy "Żółtodzioby". Największą popularność dała mu jednak rola w serialu "Chirurdzy". Dzięki temu dwukrotnie został nominowany do nagrody Złotego Globu.  

Życie prywatne 

W 1987 roku poślubił starszą o 26 lat aktorkę Rocky Parker, matkę jego przyjaciela - Coreya Parkera. W 1994 roku para się rozwiodła. W 1999 roku ponownie się ożenił - z Jill Fink. Para doczekała się trójki dzieci: córki Tallulah Fyfe (20 lutego 2002) i dwóch synów bliźniaków: Darby Galena i Sullivana Patricka (1 lutego 2007). 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO