Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Orlando Bloom - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

flickr.com

Orlando Bloom to brytyjski aktor, któremu największą popularność przyniosły role w filmowych seriach „Władca Pierścieni” i „Piraci z Karaibów” oraz w filmie „Troja”. Przez kilka lat był związany z modelką Mirandą Kerr, a obecnie jest zaręczony z Katy Perry. Gwiazdor jest ambasadorem dobrej woli UNICEF i należy do ekologicznej organizacji Global Green. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Orlando Bloom

Pełne imię i nazwisko: Orlando Jonathan Blanchard Bloom
Data i miejsce urodzenia: 13 stycznia 1977, Canterbury, Wielka Brytania
Zawód: aktor
Partner: Miranda Kerr (2010-2013), Katy Perry (2016-)
Dzieci: Flynn (2011), Daisy Dove (2020)
Wzrost: 180 cm
Waga: 77 kg
Instagram: @orlandobloom


Kariera

Orlando Bloom od dziecka interesował się aktorstwem i występował w szkolnym teatrze. Kształcił się w londyńskiej Guidhall School of Music and Drama. Na dużym ekranie zadebiutował w filmie biograficznym „Wilde” opowiadającym o życiu Oscara Wilde’a. Przełomowy dla jego kariery okazał się 2001 rok, w którym zagrał Legolasa w filmie „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”. Udział w produkcji Petera Jacksona otworzył mu drzwi do hollywoodzkiej kariery i Bloom zaczął występować w kolejnych kinowych hitach, takich jak „Helikopter w ogniu”, „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”, „Troja” czy „Królestwo niebieskie”. W 2011 roku aktor postanowił nieco ograniczyć aktywność zawodową, żeby móc skupić się na wychowywaniu syna Flynna. Od tego czasu pojawił się jednak w kilku produkcjach, między innymi w filmach z serii „Hobbit” oraz w filmie „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”.

Życie prywatne

Gwiazdor w latach 2002-2005 spotykał się z aktorką Kate Bosworth. W 2010 roku ożenił się z modelką Mirandą Kerr, z którą rozwiódł się trzy lata później. Owocem tego związku jest syn Flynn, który przyszedł na świat w 2011 roku. W 2016 roku Bloom zaczął spotykać się z Katy Perry. W 2020 roku urodziła im się córka Daisy Dove.
Orlando Bloom - elf, pirat, awanturnik. Zobaczcie najlepsze filmy, w których zagrałOrlando Bloom jest jednym z najpopularniejszych brytyjskich aktorów. Od dziecka interesował się występami na scenie i grywał w szkolnym teatrze oraz brał udział w konkursach recytatorskich. Wkrótce rozpoczął naukę w londyńskiej Guidhall School of Music and Drama. Na wielkim ekranie zadebiutował w filmie biograficznym „Wilde” opowiadającym o życiu Oscara Wilde’a. Przełom w jego karierze nastąpił w 2001 roku, gdy wcielił się w postać Legolasa w filmach z serii „Władca Pierścieni” - co ciekawe, rolę otrzymał zaledwie dwa dni po ukończeniu szkoły aktorskiej. Udział w produkcji Petera Jacksona otworzył mu drzwi do hollywoodzkiej kariery i Bloom zaczął występować w kolejnych kinowych hitach, takich jak „Helikopter w ogniu”, „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”, „Troja” czy „Królestwo niebieskie”. Gwiazdor ma na swoim koncie jedną nominację do Saturna za rolę w filmie „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, a także jedną do Złotej Maliny za występ w filmie „Piraci z Karaibów: Na krańcu świata”.Orlando Bloom - najlepsze filmy

1. „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”, reż. G. Verbinski (2003)

2. „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, reż. P. Jackson (2002)

3. „Królestwo niebieskie”, reż. R. Scott (2005)

4. „Troja”, reż. W. Petersen (2004)

5. „Trzej muszkieterowie”, reż. P. Anderson (2011)

Macie już za sobą wszystkie zaproponowane przez nas produkcje? W takim razie koniecznie obejrzyjcie kolejne świetne filmy, takie jak „Pewnego razu… w Hollywood” i „Dzieci Ireny Sendlerowej”. Polecamy również zabawną komedię „Pan Popper i jego pingwiny” z Jimem Carreyem w roli głównej.Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO