Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Zespół Organek - historia, członkowie, nagrody, utwory

AKPA

Organek, zapisywany także jako Ørganek, to polski zespół wykonujący rock alternatywny. Jego założycielem, liderem i wokalistą jest Tomasz Organek, znany również z grupy SOFA. Formacja zyskała rozgłos dzięki takim przebojom jak „Mississipi w ogniu”, „Kate Moss”, „Głupi ja” czy „Wiosna”. Ma na swoim koncie dwie nagrody Fryderyk. Przekonajcie się, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Organek

Data i miejsce założenia: 2013, Toruń
Gatunek: rock alternatywny
Członkowie zespołu: Tomasz Organek (gitara, wokal), Adam Staszewski (gitara basowa), Robert Markiewicz (perkusja), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe)
Instagram: @tomasz_organek_official


Historia

Zespół został założony w 2013 roku przez wokalistę i gitarzystę Tomasza Organka, związanego wcześniej z zespołem SOFA. W skład grupy weszli również basista Adam Staszewski i perkusista Robert Markiewicz. Rok później ukazał się debiutancki album zatytułowany „Głupi”, który powstał we współpracy z klawiszowcem i przyszłym członkiem zespołu, Tomaszem Lewandowskim. Płyta znalazła się na 7. miejscu polskiej listy przebojów OLiS i zebrała pozytywne recenzje. Szczególną popularnością cieszyły się pochodzące z niej utwory „Głupi ja”, „O, Matko” i „Italiano”, które trafiły na Listę Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Wkrótce krążek został zaprezentowany podczas trasy koncertowej Męskie Granie i Orange Warsaw Festival oraz festiwalu Behind The Trees. W 2015 roku płyta była nominowana do Fryderyka. W 2016 roku muzycy wydali drugi album „Czarna Madonna” z gościnnym udziałem Nergala. Promująca go piosenka „Missisipi w ogniu” trafiła na szczyt Listy Przebojów radiowej Trójki.

Nagrody i wyróżnienia

Ørganek w 2017 roku otrzymał Fryderyka za album „Czarna Madonna” oraz za utwór „Missisipi w ogniu”.


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO