Informacje o zespole

OneRepublic – wykonawcy głośnego Counting Stars. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

flickr.com/Neon Tommy/CC BY-SA 2.0

OneRepublic to amerykański zespół pop-rockowy, którego liderem i wokalistą jest Ryan Tedder. Popularność na całym świecie przyniosły mu takie przeboje jak „Counting Stars”, „Good Life”, „Love Runs Out” czy „Lose Somebody”. Duży wpływ na jego twórczość wywarł zespół Coldplay. Grupa była dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: OneRepublic

Data i miejsce założenia: 2002, Colorado Springs, USA
Gatunek: pop-rock, indie rock, pop
Członkowie: Ryan Tedder (wokal, gitara, pianino), Zach Filkins (gitara, altówka, chórki), Eddie Fisher (perkusja), Brent Kutzle (gitara, wiolonczela), Drew Brown (gitara, instrumenty klawiszowe, perkusja), Brian Willett (keyboard, perkusja, chórki)
Instagram: @onerepublic


Historia

Zespół został założony w 2002 roku w Colorado Springs przez dwóch przyjaciół ze szkoły średniej – wokalistę, gitarzystę i pianistę, Ryana Teddera oraz gitarzystę Zacha Filkinsa. Początkowo nosił nazwę Republic. Muzycy wkrótce postanowili przenieść się do Los Angeles, gdzie dołączyli do nich basista i wiolonczelista Brent Kutzle, perkusista Eddie Fisher oraz klawiszowiec Drew Brown. Niedługo później formacja podpisała kontrakt z Columbia Records - zmieniła wtedy nazwę na OneRepublic i zaczęła być aktywna na MySpace. Tam przykuła uwagę należącej do Timbalanda wytwórni Mosley Music Group, pod której skrzydła przeniósł się zespół. W 2007 roku ukazał się pierwszy singiel „Apologize” promujący debiutancki album „Dreaming Out Loud”. Timbaland na swojej płycie „Shock Value” zamieścił remiks tej piosenki, który stał się światowym przebojem i przyniósł grupie pierwszą nominację do nagrody Grammy. Sukces odniósł również drugi album „Waking Up”, który pokrył się złotem i platyną oraz znalazł się w czołówce listy Billboard. Od tego momentu grupa nagrała albumy: „Native” (2013), „Oh My My” (2016) i „Human” (2020).

Nagrody i wyróżnienia

OneRepublic było dwukrotnie nominowane do nagrody Grammy za utwory „Apologize” i „If I Lose Myself”. Ma na swoim koncie również nagrody Eska Music Awards, ASCAP Pop Music Awards, MTV Awards i Teen Choice Awards, a także nominacje do Billboard Music Awards oraz American Music Awards.
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO