Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Olgierd Łukaszewicz. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

wikipedia.org

Olgierd Łukaszewicz to polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy i działacz kulturalny i społeczny. Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Olgierd Łukaszewicz 

Pełne imię i nazwisko: Olgierd Marian Łukaszewicz 
Data i miejsce urodzenia: 7 września 1946, Chorzów 
Zawód: aktor 
Partnerka: Grażyna Marzec 
Dzieci: Zuzanna (1978)
Wzrost: 184 cm 
Waga: brak informacji 
Instagram: brak


Życiorys

Absolwent VII Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach. W 1968 roku ukończył PWST w Krakowie. Zaczynał w teatrze, a w kinie zadebiutował w 1968 roku w filmie "Dancing w kwaterze Hitlera". Na przełomie swojej kariery pojawił się w takich produkcjach jak "Wesele", "Seksmisja" czy "Jak pies z kotem". W latach 2002-2005 i 2011-2018 był prezesem Związku Artystów Scen Polskich. 

Życie prywatne 

Swoją żonę, Grażynę Marzec, poznał na studiach w krakowskiej szkole teatralnej i niebawem byli po ślubie. W 1978 roku powitali na świecie swoją córkę - Zuzannę. Mają dwoje wnuków: Adama i Hanię. 

Ma brata bliźniaka - Jerzego. 


Olgierd Łukaszewicz – najlepsze filmy i seriale 

Olgierd Łukaszewicz jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich aktorów teatralnych i filmowych. Do zawodu przygotowywał się w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, którą ukończył w 1968 roku. W ciągu swojej kariery był związany między innymi z teatrami: Rozmaitości, Dramatycznym w Krakowie, Współczesnym, Powszechnym, Studio, Narodowym i Polskim. Na dużym ekranie zadebiutował w 1968 roku w filmie „Dancing w kwaterze Hitlera”. Rok później wystąpił w filmie historycznym „Sól ziemi czarnej” w reżyserii Kazimierza Kutza. Aktor znany jest z występów w najważniejszych produkcjach w historii polskiej kinematografii, takich jak „Perła w koronie”, „Wesele”, „Noce i dnie” czy „Gorączka”. Nie da się jednak ukryć, że największą popularność przyniosła mu rola Alberta Starskiego w kultowej komedii Juliusza Machulskiego „Seksmisja”, w której wystąpił wraz z Jerzym Stuhrem. Aktor w 2018 roku otrzymał Złotego Lwa za rolę w „Jak pies z kotem”. Przedstawiamy pięć, naszym zdaniem najlepszych filmów z udziałem Łukaszewicza, które warto znać.

1. „Seksmisja”, reż. J. Machulski (1984)
2. „Generał Nil”, reż. R. Bugajski (2009)
3. „Jak pies z kotem”, reż. J. Kondratiuk (2018)
4. „Kariera Nikosia Dyzmy”, reż. J. Bromski (2002)
5. „Dekalog II”, reż. K. Kieślowski (1989)

Zachęcamy również do obejrzenia innych produkcji z udziałem Olgierda Łukaszewicza. Warto zobaczyć „Kingsajz”, w którym aktor wystąpił wraz z Katarzyną Figurą, Jerzym Stuhrem i Janem Machulskim. Polecamy również filmy „Daas” oraz „Panie Dulskie”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO