Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Olga Bołądź - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, dzieci, mąż, plotki, kariera.

AKPA

Olga Bołądź to polska aktorka filmowa i teatralna, którą wiele osób z pewnością zna z filmów Vegi. Obecnie można ją oglądać w serialu „Chyłka”. Kim dokładnie jest ta charyzmatyczna aktorka? Poznajcie ją lepiej! 

Wszystko o: Olga Bołądź 

Data i miejsce urodzenia: 29 lutego 1984, Toruń 
Zawód: aktorka 
Partner: brak 
Dzieci: Brunon (2013)
Wzrost: 171 cm 
Waga: ok. 55 kg 
Instagram: @olgaboladz_official

Wykształcenie 

Olga Bołądź pochodzi z rodziny budowlańców. Uczęszczała do szkoły podstawowej na toruńskich Wrzosach. Naukę kontynuowała w liceum humanistycznym. Biegle korzysta z takich języków jak angielski, włoski i hiszpański. W 2007 roku ukończyła PWST w Krakowie. W trakcie ostatniego roku studiów złożyła podanie o półroczne stypendium na wyjazd do Barcelony, gdzie zagrała w przedstawieniu dyplomowym. Studiowała w akademii imienia Stelli Adler w LA. 

 


Kariera 

Występowała długo w teatrach m.in. na deskach Narodowego Starego Teatru. W Barcelonie grała po hiszpańsku. Kilka filmów z jej udziałem zyskało międzynarodowe uznanie. Jej popularność zaczęła się od momentu, kiedy wcieliła się w rolę siatkarki Agaty Mróz-Olszewskiej w filmie „Nad życie”. Wcześniej również pojawiała się w telewizji np. w serialu „Teraz albo nigdy!”. Grała również w „Dziewczynie z szafy”, „Lekarzach”, „Służbach specjalnych” czy „Botoksie”. Brała udział w programie „Taniec z gwiazdami”.

Życie prywatne 

Ze związku z niejakim Rafałem ma syna - Brunona, który przyszedł na świat w 2013 roku. Była związana z aktorem Sebastianem Fabijańskim czy Mikołajem Roznerskim. 
Olga Bołądź – najciekawsze filmy z udziałem polskiej aktorkiOlga Bołądź to polska aktorka filmowa i teatralna, która urodziła się 29 lutego 1984 w Toruniu. Kobieta pochodzi z rodziny budowlańców i wychowała się w Toruniu. Aktorka biegle komunikuje się w kilku językach – angielskim, włoskim i hiszpańskim, zna także podstawy rosyjskiego. W 2007 roku Olga Bołądź została absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – w trakcie studiów spędziła pół roku w Hiszpanii. Występowała między innymi na deskach Narodowego Starego Teatru w Krakowie i Teatru „Polonia” w Warszawie. Aktorka brała udział w jednym z sezonów „Tańca z gwiazdami”. Aktorka ma syna Brunona, który urodził się w 2013 roku. Przez lata swojej kariery aktorskiej Olga Bołądź zagrała w wielu filmach i serialach. Poniżej przedstawiamy pięć najgłośniejszych tytułów z udziałem aktorki. Znacie je wszystkie?Olga Bołądź ma na swoim koncie wiele ciekawych ról i aktorskich kreacji. Poniżej znajdziecie pięć naszym zdaniem najciekawszych. 

Olga Bołądź - najlepsze filmy

1. „Nad życie”, reż. A. Plutecka-Mesjasz (2012)

2. „Kobiety mafii”, reż. P. Vega (2010)

3. „Skrzydlate świnie”, reż. A. Kazejak (2010)

4. „Botoks”, reż. P. Vega (2017)

5. „Służby specjalne”, reż. P. Vega (2014)

Olgę Bołądź mogliśmy oglądać także w wielu rolach telewizyjnych. Aktorkę mogliśmy zobaczyć chociażby w serialach „Chyłka” czy „M jak miłość”Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO