Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Norman Reedus. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

"The Walking Dead"/Kadr z serialu

Norman Reedus to amerykański aktor filmowy i serialowy, który zasłynął rolą w serialu "The Walking Dead", gdzie wcielał się w postać Daryla Dixona. Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Norman Reedus 

Pełne imię i nazwisko: Norman Mark Reedus 
Data i miejsce urodzenia: 6 stycznia 1969, Hollywood (Floryda)
Zawód: aktor, model, fotograf 
Partnerka: Helena Christensen (1998-2003; rozstanie), Diane Kruger (partnerka od 2015-obecnie)
Dzieci: Mingus Lucien (1999), Nova Tennessee (2018)
Wzrost: 178 cm 
Waga: ok. 76 kg 
Instagram: @bigbaldhead

Wczesne lata

Urodził się w Hollywood na Florydzie i jest synem Marianne i Iry Normana Reedusa. Niewiele po jego urodzeniu rodzina przeprowadziła się do Los Angeles w stanie Kalifornia. Później mieszkał m.in. w Anglii, Hiszpanii i Japonii. Dorabiał jako fotograf czy operator wideo. 


Kariera 

Debiutował w teatrze. Pierwszy raz pojawił się w kinie w produkcjach "Mutant" i "Sześć dróg do niedzieli". Zagrał także w takich produkcjach jak "Święci z Bostonu" oraz "Święci z Bostonu 2: Dzień Wszystkich Świętych". W serialach zadebiutował w "Czarodziejkach". Najbardziej znany jest ze swojej roli w "The Walking Dead". Jest także fotografem.

Życie prywatne 

W latach 1998-2003 związany był z Heleną Christensen, z którą ma syna Mingusa Luciena. Spotykał się m.in. z Emily Kinney i Laurie Holden. W 2015 roku związał się z Diane Kruger, z którą doczekał się córki - Novy Tennessee - która na świat przyszła w 2018 roku. 

W 2005 podczad realizacji filmu "Przeciwciała" w Berlinie miał wypadek samochodowy. Niezbędna była interwencja chirurgiczna - trzeba było założyć mu płytkę tytanową w oczodół i cztery śruby w nos. 


Norman Reedus - najlepsze filmy i seriale 

Norman Reedus jest obecnie jednym z najpopularniejszych amerykańskich aktorów. Co ciekawe, początkowo pracował w sklepie Harleya Davidsona, a także zajmował się oprawą graficzną różnych pokazów jako fotograf, operator wideo, a nawet rzeźbiarz. Na dużym ekranie zadebiutował w 1997 roku w dwóch filmach – thrillerze sci-fi „Mutant” oraz czarnej komedii „Sześć dróg do niedzieli” z Adrienem Brody. W 1999 roku za rolę w melodramacie „Pływanie” otrzymał nagrodę specjalną jury na VII New England Film &Video Festival w Massachusetts. Przełom w jego karierze nastąpił, gdy otrzymał rolę w dramacie kryminalnym „Święci z Bostonu” z Willemem Dafoe oraz w „Osiem milimetrów” z Nicolasem Cagem. Kolejnymi ważnymi produkcjami, w których wystąpił, były „Plotka” oraz „Blade: Wieczny łowca II” z Wesleyem Snipesem w roli głównej. Nie da się jednak ukryć, że największą popularność przyniosła mu rola w serialu „The Walking Dead”, za którą był trzykrotnie nominowany do Saturnów, a także do nagrody People’s Choice.

1. „Święci z Bostonu”, reż. T. Duffy (1999)
2. „The Walking Dead” (2010-)
3. „Święci z Bostonu 2: Dzień Wszystkich Świętych”, reż. T. Duffy (2009)
4. „American Gangster”, reż. R. Scott (2007)
5. „Blade: Wieczny łowca II”, reż. G. del Toro (2002)

Osobom, które chcą poznać więcej filmów z udziałem Reedusa, gorąco polecamy „Pandorum” oraz „Psy mafii”. Warto również obejrzeć zabawną komedię „W nowym zwierciadle: Wakacje”.

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO