Informacje o zespole

Nocny Kochanek – laureaci Fryderyka za album Randka w ciemność. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

AKPA

Nocny Kochanek to polski zespół heavymetalowy, który występuje od 2012 roku. Jego liderem i wokalistą jest Krzysztof Sokołowski. Grupa słynie z tego, że z przymrużeniem oka podchodzi do swojej twórczości. Znana jest między innymi z takich utworów jak „Zaplątany”, „Dziewczyna z kebabem”, „Zdrajca metalu” i „Andrzela”. Ma na swoim koncie Fryderyka. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Nocny Kochanek

Data i miejsce założenia: 2012, Skarżysko-Kamienna
Gatunek: heavy metal, power metal
Członkowie zespołu: Krzysztof Sokołowski, Robert Kazanowski, Arkadiusz Majstrak, Artur Pochwała, Artur Żurek
Instagram: @nocnykochanek


Kariera

Zespół został założony w 2012 roku przez muzyków z grupy Night Mistress. Pomysłodawcą jego nazwy jest Bartosz Walaszek, twórca „Kapitana Bomby”. W tym samym roku zespół nagrał utwór „Minerał Fiutta” do pełnometrażowego filmu Walaszka, „Zemsta Faraona”. W 2015 roku ukazał się debiutancki album grupy zatutyłowany „Hewi Metal”. W 2016 roku formacja wystąpiła na XXII Przystanku Woodstock na scenie „Viva Kultura”, a rok później zagrała już koncert na Dużej Scenie. Również w 2017 roku nagrała drugą płytę „Zdrajcy metalu”, która pokryła się platyną. W 2018 roku zespół otrzymał cztery nagrody podczas Gali Płyty Rocku Antyradia. W 2019 roku muzycy z okazji Record Store Day wydali specjalny singiel zawierający utwór „Tribjut” i akustyczną wersję „Andrzeli”. W tym czasie zaprezentowali również swój trzeci album o tytule „Randka w ciemność”, za który w 2020 roku otrzymali Fryderyka w kategorii „Album roku – metal”.

Pozostałe płyty

Do tej pory ukazały się trzy albumy koncertowe Nocnego Kochanka - „Przystanek Woodstock live 2017” (2017), „Noc z Kochankiem” (2018) i „Festiwal Pol’and’Rock 2018” (2019). W 2020 roku zespół wydał EP-kę „Akustycznie”.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO