Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Nicole Kidman - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, plotki, mąż, dzieci

flickr.com

Nicole Kidman to australijska aktorka, która należy do grona największych hollywoodzkich gwiazd. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, w tym Oscara, kilku Złotych Globów i nagrody BAFTA. Międzynarodową sławę zdobyła za sprawą udziału w takich produkcjach jak „Inni”, „Moulin Rouge!” czy „Oczy szeroko zamknięte”. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Nicole Kidman

Pełne imię i nazwisko: Nicole Mary Kidman
Data i miejsce urodzenia: 20 czerwca 1967, Honolulu, USA
Zawód: aktorka
Partner: Tom Cruise (1990-2020), Keith Urban (2006-)
Dzieci: Isabella Jane (1992), Connor (1995), Sunday Rose (2008), Faith Margaret (2010)
Wzrost: 180 cm
Waga: 57 kg
Instagram: @nicolekidman


Kariera

Nicole Kidman karierę rozpoczęła już z wieku czternastu lat, gdy zaczęła występować w teatrze ulicznym. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1983 roku w filmie „Bush Christmas”. Przez kolejne lata występowała w licznych australijskich produkcjach filmowych i telewizyjnych. W 1989 roku zagrała w „Martwej ciszy”, a rok później otrzymała rolę w dramacie sportowym „Szybki jak błyskawica”, w którym wystąpiła u boku Toma Cruise’a. Wkrótce zaczęła otrzymywać propozycje udziału w kolejnych hollywoodzkich produkcjach, takich jak „Billy Bathgate” z Dustinem Hoffmanem i Bruce’em Willisem, „Batman Forever”, „Oczy szeroko zamknięte” czy „Totalna magia”. W 2001 roku była nominowana do Oscara za rolę w filmie „Moulin Rouge!”. Tę statuetkę otrzymała rok później za występ w filmie „Godziny”. Aktorka jest również laureatką czterech Złotych Globów i jednej nagrody BAFTA.

Życie prywatne

Gwiazda w 1990 roku wyszła za Toma Cruise’a, którego poznała na planie filmu „Szybki jak błyskawica”. Adoptowała z nim dwoje dzieci – urodzoną w 1992 roku Isabellę Jane oraz młodszego o trzy lata Connora. W 2002 roku Kidman rozwiodła się z Cruisem i cztery lata później poślubiła muzyka country Keitha Urbana. Para doczekała się dwóch córek – Sunday Rose (ur. 2008) i Faith Margaret (ur. 2010).
Nicole Kidman – 5 najlepszych filmów z udziałem gwiazdy, które trzeba zobaczyćNicole Kidman większości osób nie trzeba przedstawiać. Australijska aktorka od lat należy do ścisłej czołówki hollywoodzkich gwiazd i z powodzeniem występuje w największych produkcjach. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród - w 2003 roku otrzymała Oscara za rolę Virginii Woolf w filmie „Godziny”. Ma na swoim koncie również cztery Złote Globy i nagrodę BAFTA. Nic więc dziwnego, że jest jedną z najlepiej zarabiających aktorek na świecie. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem gwiazdy, które mogą uchodzić za najlepsze w jej karierze:

1. „ Oczy szeroko zamknięte”, reż. S. Kubrick (1999)

Nicole Kidman wcieliła się w rolę Alice Harford, która jest żoną Williama. Jest on znanym lekarzem, który zajmuje się leczeniem zamożnych ludzi. Alice z kolei zajmuje się prowadzeniem galerii stuki. Oboje należą do nowojorskich wyższych sfer, są atrakcyjni i prowadzą bujne życie towarzyskie. Ich życie zmienia się jednak zupełnie za sprawą jednego przyjęcia. Zaraz po imprezie, znajdująca się pod wpływem narkotyków Alice wyznaje Williamowi, że nie zawsze była przykładną żoną i momentami nie była mu wierna. Zrozpaczony mąż wyruszy na nocną ekapadę, podczas której będzie miał okazję poczuć prawdziwy smak zdrady.2. „Królowa pustyni”, reż. W. Herzog (2015)

Tym razem aktorka zagrała Gertrude Bell – pisarkę, podróżniczkę, archeolożkę i kartografkę, która w czasach emancypacji kobiet była jedną z najważniejszych osób, które brały udział w kształtowaniu polityki Imperium Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie. Zawsze robiła to, na co miała ochotę i nad życie lubiła ryzyko oraz adrenalinę. W wielu dziedzinach udowodniła, że jest lepsza od mężczyzn. Udawało jej się spełniać wszystkie największe marzenia o przygodach. Jedynym pragnieniem, którego nie udało jej się zaspokoić, była odwzajemniona miłość.

3. „Godziny”, reż. S. Daldry (2002)

Film równolegle przedstawia historię trzech kobiet żyjących w różnych epokach – Virginii Woolf, Laury Brown i Clarisy Vaughan. Wszystkie je łączy jedno dzieło literackie oraz przekonanie, że żyją nie dla siebie, ale dla kogoś innego. Nie przyjmują roli, jaką narzuciło im społeczeństwo. Co więcej, wszystkie cierpią na depresję i mają myśli samobójcze. Historie trzech bohaterek przeplatają się, doprowadzając na koniec do rozwiązania pewnej niezwykłej tajemnicy. Film stawia fundamentalne pytania o zagadnienie upływu czasu i sensu życia.4. „Australia”, reż. B. Luhrmann (2008)

Film przenosi nas w czasy II wojny światowej. Przedstawia historię brytyjkiej arystokratki (Nicole Kidman), która dziedziczy po mężu gromne ranczo w północnej części Australii. Gdy brytyjscy bogacze próbują odebrać jej ziemię, postanawia doprowadzić 1500 sztuk własnego bydła do wybrzeża, gdzie ma zostać załadowane na statek. W tym celu kobieta nawiązuje współpracę z miejscowym poganiaczem bydła, z którym w końcu wdaje się w romans. Wspólnie stoczą walkę przeciwko wojnie i bezwzględnym ludziom.

5. „Moulin Rouge!”, reż. B. Luhrmann (2001)

W filmie „Moulin Rouge!” aktorka wcieliła się w gwiazdę słynnego paryskiego klubu Moulin Rouge, Satine. Jest ona piękną kurtyzaną, o której względy zabiega bogaty i wpływowy kiążę. Jej serce jest już jednak zajęte – kocha Christiana, który jest ubogim poetą i oddaje się urokom dekadenckiego życia. Satine marzy wciąż o tym, żeby stać się prawdziwą aktorką. Dowiaduje się o tym książę, który postanawia sfinansować wspaniałą rewię z jej udziałem. Bezwzględny mężczyzna w zamian zażąda, żeby zakochana w Christianie tancerka stała się jego kochanką

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO