Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Nicolas Cage - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, plotki, partnerka, dzieci

wikipedia.org

Nicolas Cage, a właściwie Nicholas Kim Coppola, to amerykański aktor i twórca filmowy, który od lat należy do ścisłej czołówki hollywoodzkich gwiazd. Międzynarodową sławę zdobył za sprawą udziału między innymi w takich produkcjach jak „Con Air – lot skazańców”, „Skarb narodów” czy „Miasto aniołów”. Jest laureatem Oscara za rolę w filmie „Zostawić Las Vegas”. Był aż czterokrotnie żonaty. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Nicolas Cage

Pełne imię i nazwisko: Nicholas Kim Coppola
Data i miejsce urodzenia: 7 stycznia 1964, Long Beach, USA
Zawód: aktor, reżyser, producent
Partner: Patricia Arquette (1995-2001), Lisa Marie Presley (2002-2004), Alice Kim (2004-2016), Erika Koike (2019-)
Dzieci: Weston Coppola Cage (1990), Kal-El Coppola Cage (2005)
Wzrost: 183 cm
Waga: 90 kg
Instagram: brak


Kariera

Nicolas Cage w młodości zaczął występować w szkolnych przedstawieniach. Gdy miał 15 lat rozpoczął naukę w American Conservatory Theatre w San Fransico. Wkrótce zmienił swoje nazwisko na Cage, zapożyczone od Luke’a Cage’a, który jest jednym z superbohaterów Marvel Comics, żeby nie korzystać z pozycji swojego wuja Francisa Forda Coppoli. Na małym ekranie zadebiutował w 1981 roku w telewizyjnym filmie „Najlepsze czasy”. Rok później otrzymał rolę w kinowym filmie „Beztroskie lata w Ridgemont High”. W 1984 roku wystąpił w filmie „Ptasiek”, który przyniósł mu uznanie krytyków. Przełom w jego karierze nastąpił w 1995 roku, gdy wcielił się w postać Bena Sandersona w dramacie „Zostawić Las Vegas” – za tę rolę otrzymał Oscara i Złoty Glob. Później aktor pojawiał się w kolejnych hitowych produkcjach, takich jak „Bez twarzy”, „Con Air – Lot skazańców”, „Miasto aniołów”, „Skarb narodów” czy „Ghostrider”.

Życie prywatne

W latach 90. aktor był nieformalnie związany z Christiną Fulton, z którą ma syna Westona (ur. 1990). W 1995 roku poślubił Patricię Arquette, z którą rozwiódł się w 2001 roku. Rok później ożenił się z Lisą Marie Presley, z którą był do 2004 roku. W tym samym roku aktor poślubił kelnerkę Alice Kim, z którą ma syna Kal-Ela (ur. 2005) i z którą rozwiódł się w 2016 roku. Trzy lata później Cage wziął czwarty ślub z makijażystką Eriką Koike, z którą postanowił się rozwieźć po czterech dniach małżeństwa.
Nicolas Cage – najlepsze produkcje z udziałem aktora. Te tytuły trzeba znać!Nicolas Cage jest jednym z najpopularniejszych amerykańskich aktorów. Już w liceum zaczął występować w szkolnych przedstawieniach. W wieku 15 lat rozpoczął naukę w American Conservatory Theatre w San Fransico. Co ciekawe, aktor tak naprawdę ma na nazwisko Coppola. Zmienił je jednak na Cage zaczerpnięte od Luke’a Cage’a, który jest jednym z superbohaterów Marvel Comics, żeby nie korzystać z pozycji swojego sławnego wuja Francisa Forda Coppoli. Przed kamerami zadebiutował w 1981 roku w telewizyjnym filmie „Najlepsze czasy”. Przełomowy dla jego kariery okazał się rok 1984, w którym wystąpił w filmie „Ptasiek”. Stworzona przez niego kreacja zgarnęła mnóstwo pozytywnych recenzji i otworzyła mu drzwi do największych hollywoodzkich produkcji. Gwiazdor ma na swoim koncie Oscara oraz Złoty Glob za rolę w „Zostawić Las Vegas”. Wybraliśmy pięć filmów z udziałem aktora, które zdecydowanie trzeba zobaczyć:

1. „Zostawić Las Vegas”, reż. M. Figgis (1995)

„Zostawić Las Vegas” to opowieść o uzdolnionym scenarzyście Benie Sandersonie (Nicolas Cage), który zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. Mężczyzna coraz bardziej pogrąża się w depresji. Wkrótce szef zwalnia go z pracy i Benowi nie zostaje już wiele do stracenia. Postanawia rzucić wszystko i wyruszyć do Las Vegas, gdzie zamierza zapić się na śmierć. Gdy prowadzi samochód pod wpływem alkoholu, potrąca piękną prostytutkę Serę. Następnego dnia ponownie się spotykają. Ta niefortunnie rozpoczęta znajomość powoli zaczyna przeradzać się w głębokie uczucie. Oboje jednak mają bolesną świadomość, że ich związek nie może przetrwać.2. „Con Air: Lot skazańców”, reż. S. West (1997)

Film „Con Air: Lot skazańców” przedstawia historię niedawno zwolnionego z odsiadywania kary Camerona Poe (Nicolas Cage), który chce jak najszybciej dotrzeć do żony i córeczki. W związku z tym decyduje się na transport samolotem, który przewozi najgroźniejszych kryminalistów. Wkrótce okazuje się, że to nie był najlepszy pomysł. Jeden ze skazańców, Cyrus Grissom, porywa samot grożąc przy tym śmiercią wszystkim strażnikom. Jego zapędy próbuje powstrzymać agent rządowy, który kieruje na ziemi akcją przejęcia samolotu. Jeśli mu się nie uda, jego zwierzchnicy wysadzą całą maszynę wraz z pasażerami w powietrze.

3. „Skarb narodów”, reż. J. Turteltaub (2004)

„Skarb narodów” opowiada o rodzinie Benjamina Franklina Gatesa (Nicolas Cage), która od pokoleń zajmuje się poszukiwaniem skarbu zakonu templariuszy, który ponoć został ukryty w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce Ben trafia na trop – na odwrocie Deklaracji Niepodległości odnajduje mapę prowadzącą do skarbu. Dowiaduje się o tym jednak groźny rywal Bena, Ian Howe. Ben postanawia więc ukraść cenny dokument i nie dopuścić do wcielenia planów swojego wroga w życie. W tej trudnej misji pomagają mu piękna archiwistka Abigail Chase oraz genialny technik Riley.4. „Pan życia i śmierci”, reż. A. Niccol (2005)

Nicolas Cage w filmie „Pan życia i śmierci” wcielił się w postać Jurija Orłowa, który jest handlarzem bronią. Mężczyzna nie przejmuje się tym, komu sprzedaje swój towar i nieraz bywa, że zaopatruje obie walczące ze sobą strony. W ostatnim czasie nawiązał współpracę z dyktaturami w Afryce, które krwawo rozprawiają się ze swoimi wrogami i przynoszą Jurijowi największe zyski. Razem z Jurijem pracuje jego brat. Wkrótce jednak Jurij zostaje postawiony przed trudnym wyborem – zależnie od tego, na co postawi, straci swoją rodzinę lub prowadzony do tej pory wystawny styl życia. Za każdą decyzję poniesie bardzo wysoką cenę.

5. „Dzikość serca”, reż. D. Lynch (1990)

„Dzikość serca” to opowieść o Sailorze Ripley’u (Nicolas Cage), który po warunkowym wyjściu z więzienia postanawia wyjechać ze swoją ukochaną Lulą. Jej matka Marietta postanawia jednak zrobić wszystko, żeby były więzień nie zbliżał się do jej córki. Namawia więc swojego dawnego kochanka, który jest prywatnym detektywem, żeby odnalazł Lulę. W tym czasie nieświadoma niczego para zatrzymuje się w miasteczku Big Tuna, w którym poznają Bobby’ego Peru. Namawia on Sailora do udziału w napadzie.

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? W takim razie koniecznie zobaczcie inne produkcje z udziałem Nicolasa Cage’a, „Skarb narodów: Księga tajemnic” i „Osiem milimetrów”. Polecamy również film „Ghost Rider 2”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO