Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Natalie Dormer. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

"Igrzyska śmierci"/Materiały prasowe

Natalie Dormer to angielska aktorka, która znana jest z roli w takich produkcjach jak "Casanova" czy "Gra o tron". Zobaczcie, jak wiele o niej wiecie. 

Wszystko o: Natalie Dormer 

Data i miejsce urodzenia: 11 lutego 1982, Reading
Zawód: aktorka 
Partner: David Oakes (2018-obecnie)
Dzieci: córka (2021)
Wzrost: 168 cm 
Waga: ok. 55 kg 
Instagram: brak

Wczesne życie 

Dormer urodziła się jako córka Claire i Gary'ego. Wychowywała się z dwójką rodzeństwa: Markiem i Samanthą. Jako dziecko trenowała taniec. Uczęszczała do Webber Douglas Academy of Dramatic Art w Londynie. 


Kariera 

Karierę zaczynała w 2005 roku od filmu "Casanova", gdzie zagrała u boku Heatha Ledgera. Popularność przyniosła jej rola w serialu "Dynastia Tudorów". A później przyszła rola w serialu "Gra o tron", gdzie wcielała się w rolę Margaery Tyrell. Chcecie więcej informacji o jej karierze? Sprawdźcie więcej informacji w filmografii poniżej. 

Życie prywatne 

Od 2018 pozostaje w związku z Davidem Oakesem, z którym w 2021 roku doczekała się córki. 


Natalie Dormer - najlepsze filmy i seriale

Natalie Dormer jest jedną z najpopularniejszych brytyjskich gwiazd młodego pokolenia. Aktorka od dziecka uczyła się baletu i tańca współczesnego, które pozwoliły jej się przygotować do wejścia w świat showbiznesu. Wkrótce rozpoczęła studia w Webber Douglas Academy of Dramatic Art. Na wielkim ekranie zadebiutowała w filmie „Casanova”, w którym wystąpiła u boku Heatha Ledgera i Sienny Miller. Początkująca aktorka zrobiła tak duże wrażenie na reżyserze Lasse Hallströmie, że postanowił rozwinąć wątek granej przez nią postaci. Prawdziwy przełom w jej karierze nastąpił, gdy otrzymała rolę Anny Boleyn w serialu „Dynastia Tudorów”, w którą wcielała się w dwóch pierwszych sezonach. Udział w cieszącej się popularnością serii otworzył przez Dormer drzwi do największych hollywoodzkich produkcji. Kolejnym ważnym momentem w jej karierze było otrzymanie angażu w serialu „Gra o tron” - dzięki niemu aktorka zdobyła międzynarodową sławę. Za stworzoną w nim kreację była również nominowana do nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych.

1. „Dynastia Tudorów”, reż. C. McDougall (2007 - 2010)
2. „Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1”, reż. F. Lawrence (2014)
3. „Wyścig”, reż. R. Howard (2013)
4. „Gra o tron” (2011 - 2019)
5. „Las samobójców”, reż. (2016)

Jeśli zdążyliście już obejrzeć wszystkie produkcje z naszej listy, koniecznie zobaczcie teraz poruszający dramat „Robert Mitchum nie żyje”. Osobom o mocnych nerwach polecamy z kolei mrożący krew w żyłach horror „Diabelska plansza Ouija” oraz thriller „Morderstwo w hotelu Hilton”.

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO