Kim jest?

Natalia Kukulska – wykonawczyni „Puszka okruszka”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

AKPA

Natalia Kukulska jest polską piosenkarką i producentką muzyczną. Można śmiało powiedzieć, że kariera muzyczna była jej pisana – jest córką Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Jej pierwsze utwory, takie jak „Puszek okruszek” czy „Co powie tata” trwale zapisały się w kanonie dziecięcej piosenki. Jej późniejsza twórczość przyniosła z kolei takie hity jak „Im więcej ciebie tym mniej” czy „Ani słowa”. Sprawdźcie, jak dużo o niej wiecie.

Wszystko o: Natalia Kukulska

Pełne imię i nazwisko: Natalia Maria Kukulska
Data i miejsce urodzenia: 3 marca 1976, Warszawa
Zawód: wokalistka
Partner: Michał Dąbrówka (2000-)
Dzieci: Jan (2000), Anna (2005), Laura (2017)
Wzrost: 167 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @natalia.kukulska


Kariera

Natalia Kukulska rozpoczęła karierę w 1984 roku. Dwa lata później wydała debiutancki album studyjny zatytułowany „Natalia”, zawierający utwory dedykowane dla najmłodszych słuchaczy. Na płycie znalazły się dwie piosenki „Puszek okruszek” i „Co powie tata”, które z miejsca stały się przebojami. W 1995 roku wokalistka wydała album „Światło” z singlami „Dłoń” i „Piosenka światłoczuła”, które trafiły na 32. miejsce Listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Krążek zdobył również status złotej płyty. W ciągu swojej kariery piosenkarka wydała dwanaście albumów studyjnych z których kilka zdobyło status złotych, a jedna platynowej płyty. W 2016 roku Kukulska wystąpiła w roli jurorki w siódmej edycji programu „The Voice of Poland”. Gwiazda zajmuje się również działalnością charytatywną. W 2007 roku została ambasadorem dobrej woli UNICEF.

Życie prywatne

Natalia Kukulska pochodzi z artystycznej rodziny – jest córką kompozytora Jarosława Kukulskiego i piosenkarki Anny Jantar, która w 1980 zginęła w katastrofie lotniczej na Okęciu. W 2000 roku wokalistka po dziesięciu latach znajomości poślubiła perkusistę Michała Dąbrówkę. Para doczekała się trójki dzieci – syna Jana (ur. 2000) oraz dwóch córek, Anny (ur. 2005) i Laury (ur. 2007).
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO