Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Naomi Watts. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci, filmy i seriale

Materiały promocyjne filmu

Naomi Watts to brytyjska aktorka i producentka filmowa, która dwukrotnie była nominowana do Oscara za swoje kreacje aktorskie. Zobaczcie, jak wiele o niej wiecie. 

Wszystko o: Naomi Watts 

Pełne imię i nazwisko: Naomi Ellen Watts 
Data i miejsce urodzenia: 28 września 1968, Shoreham 
Zawód: aktorka 
Partner: Heath Ledger (2002-2005; rozstanie), Liev Schreiber (2005-2016; rozstanie), Billy Crudup (2016-obecnie)
Dzieci: Alexander Pete (2007), Samuel Kai (2008)
Wzrost: 164 cm 
Waga: ok. 57 kg 
Instagram: @naomiwatts

Wczesne lata 

Urodziła się w Anglii i jest córką Myfanwy Edwards i Petera Wattsa. Ma starszego brata - Bena. Jej rodzice rozwiedli się, kiedy miała cztery lata. Po rozwodzie przeprowadziłą się z matką do Australii. Była bardzo nieśmiała jako dziecko, nie nawiązywała kontaktów z rówieśnikami. W 1976 jej ojciec został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu, prawdopodobnie było to przedawkowanie - Watts bardzo przeżyła śmierć ojca. Cała rodzina przeprowadziła się do północnej Walii, do rodziców jej matki. W 1978 roku wyszła ponownie za mąż. Watts uczęszczała do Thomas Mills High School w Londynie. Później ponownie przeprowadzili się do Australii. 


Kariera 

Zapragnęła zostać aktorką po tym, jak obejrzała film "Sława". Na początku grała w reklamach. Na dużym ekranie wystąpiła z przyjaciółką, Nicole Kidman, w filmie "Randka na przerwie". Przełomem w jej karierze była produkcja "Mulholland Drive". Po tym filmie zaczęła dostawać więcej propozycji filmowych i serialowych. Zagrała w takich produkcjach jak "The Ring", "21 gramów" czy "Niemożliwe". 

Życie prywatne 

W latach 2002-2005 była związana z aktorem Heathem Ledgerem. W latac 2005-2016 pozostawała w związku z Lievem Schreiberem, z który ma dwóch synów: Alexandra Pete'a (25 lipca 2007) i Samuela Kaię (13 grudnia 2008). Od 2016 roku pozostaje w zwiąku z Billym Crudupem. 


Naomi Watts - najlepsze filmy i seriale

Naomi Watts jest jedną z najpopularniejszych brytyjskich aktorek. Co ciekawe, postanowiła zostać aktorką po obejrzeniu filmu „Sława”. Karierę rozpoczęła od grania w reklamach. Na wielkim ekranie zadebiutowała z kolei w 1991 roku w filmie „Randka po przerwie”, w którym wystąpiła wraz ze swoją przyjaciółką Nicole Kidman. Występ w produkcji nie przyniósł jej szczególnie dużego rozgłosu. Przełom w jej karierze nastąpił dopiero za sprawą roli w filmie „Mulholland Drive” Davida Lyncha. Dzięki niej wkrótce zaczęła otrzymywać propozycje ról pierwszoplanowych. W 2002 roku wcieliła się w postać dziennikarki Rachel Keller w horrorze „The Ring”, który okazał się prawdziwym hitem. Niedługo później otrzymała angaż w „21 gramów” z 2003 roku. Za rolę w filmie była nominowana do Oscara. Kolejną ważnym momentem w jej karierze był występ w filmie „King Kong” Petera Jacksona, który przyniósł jej międzynarodową sławę. W 2013 roku była po raz drugi nominowana do nagrody Akademii Filmowej za kreację stworzoną w filmie „Niemożliwe”.

1. „Niemożliwe”, reż. J. Bayona (2012)
2. „Mulholland Drive”, reż. D. Lynch (2001)
3. „21 gramów”, reż. A. Iñárritu (2003)
4. „Malowany welon”, reż. J. Curran (2006)
5. „The Ring”, reż. G. Verbinski (2002)

Macie już za sobą wszystkie zaproponowane przez nas filmy? Jeśli tak, koniecznie obejrzyjcie kolejne świetne produkcje, takie jak „Zapiski z Toskanii” czy „Układ zamknięty”. Najmłodszym widzom polecamy z kolei zabawny film animowany „Mała Wielka Stopa”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO