Kim jest?

Moussa Diaby - szybki Francuz. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Wikimedia / CC license

Moussa Diaby to francuski piłkarz, który urodził się 7 lipca 1999 roku w Paryżu. Od dzieciństwa związany był z futbolem i stołecznymi drużynami. Obecnie występuje w niemieckim klubie Bayer 04 Leverkusen i reprezentacji Francji (gra na pozycji napastnika lub skrzydłowego).

Wszystko o: Moussa Diaby

Pełne imię i nazwisko: Moussa Diaby
Data i miejsce urodzenia: 7 lipca 1999 / Paryż
Zawód: piłkarz (napastnik)
Dzieci: syn
Partnerka: Hawa Moussa Diaby
Wzrost: 170 cm
Waga: ok. 68 kg
Instagram: @moussadiabyofficial


Kariera

Pierwszymi klubami w karierze Diaby’ego były paryskie Espérance Paris 19ème i Paris Saint-Germain. To właśnie w barwach tego drugiego rozpoczął zawodową karierę. W roku 2018 grał na wypożyczeniu we włoskim FC Crotone. Dobra postawa i wyróżniające się umiejętności sprawiły, że przeniósł się do Bayeru 04 Leverkusen (wywalczenie miejsca w pierwszym składzie PSG było bowiem bardzo trudne). W niemieckiej drużynie rozwinął skrzydła i jest jedną z jej niekwestionowanych gwiazd. Na swoim koncie ma między innymi Mistrzostwo Francji i Superpuchar Francji. W 2021 roku zadebiutował w reprezentacji swojego kraju (wcześniej był również reprezentantem drużyn młodzieżowych). Obecnie wyceniany jest na 60 milionów euro.

Życie prywatne

Partnerką życiową piłkarza jest jego żona - Hawa Moussa Diaby. Para ma syna - do wiadomości publicznej nie zostało jednak podane jego imię. Jest jednym z najszybszych zawodników w Bundeslidze.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO