Kim jest?

Monica Bellucci – włoska piękność. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner, dzieci

wikipedia.org

Monica Bellucci jest włoską aktorką i modelką. Popularność przyniósł jej udział między innymi w takich produkcjach jak „Apartament”, „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra” i „Pasja”. Jest nie tylko utalentowaną aktorką, ale uchodzi również za jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie. Przez długi czas była związana z Vincentem Casselem. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Monica Bellucci

Data i miejsce urodzenia: 30 września 1964, Città di Castello, Włochy
Zawód: aktorka, modelka
Partner: Vincent Cassel (1999-2013)
Dzieci: Deva Cassel (2004), Léonie Cassel (2010)
Wzrost: 171 cm
Waga: 64 kg
Instagram: @monicabellucciofficiel


Kariera

Monika Bellucci początkowo pracowała jako modelka i podpisała kontrakt z Elite Model Management. Wkrótce postanowiła spróbować swoich sił w filmie i w 1990 roku otrzymała rolę we włoskim serialu „Życie u boku dzieci”. Rok później zagrała w filmie „La Riffa”, w którym wcieliła się we Francescę. W pewnym momencie w jednym z magazynów dostrzegł ją Francis Ford Coppola, który postanowił przydzielić jej niewielką rolę narzeczonej wampira w filmie „Drakula” z 1992 roku. Kolejną ważną produkcją był „Apartament”, który przyniósł jej nominację do Cesara. W 2000 roku wystąpiła w „Podejrzanym”, który zapewnił jej międzynarodową sławę i udział w kolejnych dużych produkcjach, takich jak „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”, „Łzy słońca”, „Matrix Reaktywacja”, „Pasja” czy „Spectre”.

Życie prywatne

Aktorka w 1990 roku wyszła za fotografa Claudio Bassę, z którym się rozwiodła. Później przez pewien czas spotykała się  z aktorem Nicolą Farronem. W 1996 roku związała się z kolegą z planu filmu „Apartament”, Vincentem Casselem. W 1999 roku pobrali się, po czym rozwiedli w 2013 roku. Mają dwie córki – Devę (ur. 2004) i Léonie (ur. 2010).
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO