Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Miranda Otto. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci, filmy i seriale

"Chilling Adventures of Sabrina"/Materiały prasowe

Miranda Otto to australijska aktorka, która znana jest m.in. z roli w takich produkcjach jak "Cieniej czerwonej linii", "Co kryje prawda" czy w trylogii "Władca Pierścieni". Zobaczcie, jak dobrze ją znacie. 

Wszystko o: Miranda Otto 

Pełne imię i nazwisko: Miranda Lin Otto 
Data i miejsce urodzenia: 15 grudnia 1967, Brisbane, Australia 
Zawód: aktorka 
Partner: Peter O'Brien (mąż 2003-obecnie)
Dzieci: Darcey (2005)
Wzrost: 165 cm 
Waga: ok. 58 kg 
Instagram: @miranda.otto

Wczesne lata 

Otto wychowywała się w Newcastle i Brisbane, a krótko przebywała w Hongkongu, po rozwodzie rodziców w 1974 roku. Spędzała wakacje i weekendy z ojcem w Sydney i za jego sprawą zainteresowała się aktorstwem. W latach dzieciństwa często pisała scenariusze, a także projektowała kostiumy i latawce. Wystąpiła w kilku sztukach w Nimrod Theatre, gdzie zauważył ją Faith Martin - reżyser castingu. W 1986 roku zadebiutowała w filmie "Emma's War". Chciała zostać baletnicą, ale musiała porzucić to marzenie ze względu na umiarkowaną skoliozę. Skończyła National Institute of Dramatic Art w Sydney, w roku 1990. 


Kariera 

Karierę rozpoczęła w 1986 roku, kiedy zagrała w dramacie "Emma's War". Przełom w jej karierze nastąpił jednak dopiero w 1991 roku, kiedy pojawiła się w "The Girl Who Came Late" - za rolę w filmie była nominowana do Australian Film Institute. Później zagrała niewielkie role w produkcjach "Cienka czerwona linia" oraz "Co kryje prawda". Popularność dała jej rola w trylogii "Władca pierścieni". Wiele osób z pewnością zna ją również z serialu "Chilling Adventures of Sabrina". Zobaczcie więcej o jej karierze w zakładce filmografia poniżej. 

Życie prywatne 

W 2003 roku aktorka poślubiła Petera O'Briena po dwóch spotkaniach w trakcie spektaklu "Dom lalki". Para doczekała się córki - Darcey - która przyszła na świat 1 kwietnia 2005 roku. 


Miranda Otto – najlepsze filmy i seriale 

Miranda Otto jest jedną z najbardziej znanych australijskich gwiazd kina. Od dziecka fascynowała się teatrem – pisała scenariusze i projektowała kostiumy. Wystąpiła w kilku sztukach w Nimrod Theatre, gdzie została dostrzeżona przez reżysera Faitha Martina. Karierę rozpoczęła w 1986 roku, gdy zagrała w dramacie „Emma’s War”. W 1990 roku ukończyła National Institute of dramatic Art w Sydney. Przełom w jej karierze nastąpił rok później, gdy zagrała w „The Girl Who Came Late” - za rolę w filmie była nominowana do nagrody Australian Film Institute. W 1998 roku otrzymała niewielką rolę w „Cienkiej czerwonej linii”, która otworzyła przed nią drzwi do Hollywood. Dwa lata później zagrała w filmie „Co kryje prawda” z Harrisonem Fordem i Michelle Pfeiffer. W 1999 roku otrzymała rolę Éowiny w trylogii „Władca Pierścieni”. Za występ w filmie „Władca Pierścieni: Powrót króla” była nominowana do Saturna. Przedstawiamy kilka produkcji z udziałem australijskiej gwiazdy, które zdecydowanie warto obejrzeć.

1. „Władca Pierścieni: Dwie wieże”, reż. P. Jackson (2002)
2. „Władca Pierścieni: Powrót króla”, reż. P. Jackson (2003)
3. „Chilling Adventures of Sabrina”, reż. R. Seidenglanz (2018-)
4. „Wojna światów”, reż. S. Spielberg (2005)
5. „Annabelle: Narodziny zła”, reż. D. F. Sandberg (2017)

Polecamy również inne produkcje z udziałem aktorki. Warto obejrzeć mrożące krew w żyłach filmy „Ja, Frankenstein” i „Cisza”. Godny uwagi jest też western „Eskorta”, w którym Miranda Otto wystąpiła wraz z Hilary Swank i Tommym Lee Jonesem.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO