Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Mickey Rourke. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

Materiały promocyjne filmu

Mickey Rourke to amerykański aktor i scenarzysta, ale również bokser. Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Mickey Rourke 

Pełne imię i nazwisko: Philip Andre Rourke Jr. 
Data i miejsce urodzenia: 16 września 1952, Schenectady 
Zawód: aktor, scenarzysta, bokser 
Partnerka: Debra Feuer (1981-1989; rozwód), Carre Otis (1992-1998; rozwód)
Dzieci: brak 
Wzrost: 180 cm 
Waga: ok. 77 kg
Instagram: @mickey_rourke_

Wczesne lata 

Urodził się w stanie Nowy Jork i wychowywał się z siostrą Patty i bratem Joeyem. Kiedy miał sześć lat, ojciec opuścił rodzinę. Kiedy miał siedem lat całą rodziną przeprowadzili się do Liberty City. W 1963 roku jego matka wyszła za policjanta i ojca pięciu synów z poprzedniego małżeństwa, ale rozwiodła się z nim. 


Kariera

Początkowo jego kariera opierała się na boksie, w którym odnosił spore sukcesy. W 1971 roku, jako uczeń w Miami Beach Senior High School zagrał niewielką rolę w szkolnym przedstawieniu. Odkrył w sobie pasję do aktorstwa i w 1978 roku przeniósł się do Los Angeles, aby zagrać w filmie "1941", który był jego debiutem. Zagrał w takich produkcjach jak "Rok smoka", " 9 1/2 tygodnia" czy "Ćma barowa". W 1991 roku wrócił do boksu i na 8 walk udało mu się wygrać 6 i 2 zremisować. Powrócił do aktorstwa w 1998 roku. Kolejny raz w filmach pojawił się w 2003 roku w "Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2". Zobaczcie więcej o jego karierze aktorskiej w zakładce filmografia poniżej. 

Życie prywatne 

Był dwukrotnie żonaty: z Debrą Geuer (1981-1989) oraz Carre Otis (1992-1998). W 2009 roku związał się z modelką Anastassiją Makarenko, ale i ten związek nie przetrwał. Obecnie jest singlem. 


Mickey Rourke – najlepsze filmy i seriale 

Mickey Rourke to amerykański aktor i twórca filmowy, który ma za sobą dość nietypową ścieżkę kariery. Początkowo trenował boks i odnosił na tym polu znaczne sukcesy, ale z powodu kontuzji musiał ostatecznie zrezygnować z kariery sportowca. Gdy miał dziewiętnaście lat zaczął interesować się teatrem i uczęszczać na kurs aktorski w Lee Strasberg Institute. Na dużym ekranie zadebiutował w 1979 roku w filmie „1941” w reżyserii Stevena Spielberga. Rok później wystąpił w westernie „Brama nieba” z Jeffem Bridgesem i Christopherem Walkenem. Kolejną ważną produkcją był dramat „Rumble Fish” w reżyserii Francisa Forda Coppoli. Największą popularność aktor zaczął zdobywać w latach osiemdziesiątych – otrzymał wówczas nagrodę krytyków w Chicago za rolę w „Diner”. W ciągu kolejnych lat występował w największych hollywoodzkich produkcjach, takich jak „Pewnego razy w Meksyku: Desperado 2” czy „Sin City: Miasto Grzechu”. W 2009 roku był nominowany do Oscara za rolę w „Zapaśniku”, za którą otrzymał również Złoty Glob. Wybraliśmy pięć, naszym zdaniem najlepszych filmów z udziałem aktora, które warto znać.

1. „Zapaśnik”, reż. D. Aronofsky (2008)
2. „Harry Angel”, reż. A. Parker (1987)
3. „Sin City - Miasto grzechu”, reż. F. Miller / Q. Tarantino / R. Rodriguez (2005)
4. „Ćma barowa”, reż. B. Schroeder (1987)
5. „Iron Man 2”, reż. J. Favreau (2010)

Jeśli zainteresowały was zaproponowane przez nas produkcje, z pewnością spodoba wam się również kolejny film z udziałem aktora - „Sin City 2: Damulka warta grzechu”. Wielbicielom mocnego kina polecamy też filmy „Immortals. Bogowie i herosi 3D” oraz „Człowiek w ogniu”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO