Kim jest?

Michel Moran – juror „MasterChefa”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

AKPA

Michel Moran jest francuskim kucharzem i restauratorem, któremu największą popularność przyniosło pełnienie funkcji jurora w polskiej edycji programu „MasterChef”. Przez blisko szesnaście lat był właścicielem rekomendowanej przez Michelina restauracji Bistro de Paris, którą ostatecznie postanowił zamknąć w 2020 roku. Sprawdźcie, jak dużo o nim wiecie.

Wszystko o: Michel Moran

Data i miejsce urodzenia: 5 czerwca 1965, Paryż
Zawód: kucharz, restaurator
Partnerka: Halina Moran (2000-)
Dzieci: Solene, Andrea
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @michelmoran_official


Kariera

Michel Moran studiował w szkole hotelarstwa Jean Drouant. Praktyki zawodowe odbywał między innymi w pięciogwiazdkowym hotelu Royal Monceau, który znajduje się w samym centrum Paryża oraz w restauracji Le Jardin, która w przewodniku Michelin została oznaczona dwiema gwiazdkami. W 2004 roku Moran stał się właścicielem i szefem kuchni restauracji Bistro de Paris, która znajdowała się w budynku Opery Narodowej w Warszawie. W 2012 roku otrzymała ona rekomendacje od Michelina. Rok później Moran wydał swoją książkę kucharską, która cieszyła się wielką popularnością. Restaurator w 2006 roku został odznaczony francuskim Ordre du Mérite Agricole, który przyznał mu minister rolnictwa Dominique Bussereau za promowanie narodowych produktów rolnych, ryb i owoców morza. Moran od lat pełni rolę jurora w polskiej edycji programu „MasterChef”.

Życie prywatne

Michel Moran w 2000 roku związał się z Polką, Haliną. Jak restaurator wyznał w jednym z wywiadów, swoją przyszłą żonę poznał dzięki znajomym. To właśnie za sprawą tej znajomości kucharz postanowił na stałe przenieść się do Polski. Para ma dwoje dzieci – córki Solene i Andreę.
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO