Kim jest?

Michał Żebrowski – filmowy Tadeusz Soplica. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

AKPA

Michał Żebrowski to aktor, który dobrze jest znany polskiej publiczności z ról w takich produkcjach jak „Pan Tadeusz”, „Wiedźmin” czy „Ogniem i mieczem”. Jest współzałożycielem Teatru 6. piętro, w którym pełni funkcję dyrektora. Aktor ma na swoim koncie wiele nagród, w tym Wiktora, Złotą Kaczkę i Telekamery. Niedawno powitał na świecie trzeciego syna. Sprawdźcie, jak dużo o nim wiecie.

Wszystko o: Michał Żebrowski

Data i miejsce urodzenia: 17 czerwca 1972, Warszawa
Zawód: aktor
Partner: Aleksandra Żebrowska (2009)
Dzieci: Franciszek Żebrowski (2010), Henryk Żebrowski (2013), Feliks (2020)
Wzrost: 188 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @zebrowski.michal


Kariera

Michał Żebrowski studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończył w 1995 roku. Na dużym ekranie zadebiutował w 1993 roku w dramacie „Samowolka” w reżyserii Feliksa Falka oraz w thrillerze „Wynajmę pokój”. Pierwszą dużą rolę otrzymał w filmie historycznym Filipa Bajona „Poznań 56”. Kolejną ważną produkcją w jego karierze była adaptacja powieści Henryka Sienkiewicza „Ogniem i mieczem” w reżyserii Jerzego Hoffmana, w której wcielił się w postać Jana Skrzetuskiego. Za tę rolę był nominowany do Orła w kategorii najlepsze rola męska. Największy rozgłos przyniosła aktorowi kreacja Tadeusza Soplicy, którego zagrał w ekranizacji „Pana Tadeusza” w reżyserii Adama Wajdy – Żebrowski za tę rolę otrzymał Wiktora i Złotą Kaczkę. Aktor znany jest również z takich produkcji jak „Wiedźmin”, „Pianista” czy „Na dobre i na złe”.

Życie prywatne

Aktor w 2009 roku poślubił młodszą o piętnaście lat Aleksandrę Adamczyk. Owocem tego związku są trzej synowie – urodzony w 2010 roku Franciszek, Henryk, który przyszedł na świat w 2013 roku oraz Feliks, który urodził się w 2020 roku. Co ciekawe, Michał Żebrowski posiada dom na Podhalu, w którym prowadzi niewielkie gospodarstwo ekologiczne.
Dodaj komentarz2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO