Kim jest?

Michał Kubiak - polska gwiazda siatkówki. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Wikipedia / CC license

Michał Kubiak (a właściwie Michał Jarosław Kubiak) to polski siatkarz, który urodził się 23 lutego 1988 w Wałczu. Przez wiele lat występował w reprezentacji Polski (zakończył już karierę reprezentacyjną). Obecnie występuje on na pozycji przyjmującego w japońskim klubie Panasonic Panthers.

Wszystko o: Michał Kubiak

Pełne imię i nazwisko: Michał Jarosław Kubiak
Data i miejsce urodzenia: 23 lutego 1988 / Wałcz
Zawód: siatkarz (przyjmujący)
Dzieci: Pola (ur. 2014) / Zoja (ur. 2017)
Partnerka: Monika Kubiak
Wzrost: 191 cm
Waga: ok. 87 kg
Instagram: @realkubiak13


Kariera

Juniorska kariera Kubiaka siatkarza związana była z klubem Maraton Świnoujście. W późniejszych latach występował on w drużynach: Joker Piła, AZS Olsztyn, KS Poznań, Hapoel Kirjat Atta, Pallavolo Padwa, AZS Politechnika Warszawska, Jastrzębski Węgiel, Halkbank Ankarai Panasonic Panthers (grał także na wypożyczeniu w Beijing BAIC Motors). Na swoim koncie ma liczne sukcesy w siatkówce klubowej (sięgał pomiędzy innymi po Puchar Turcji, Mistrzostwo Turcji, Mistrzostwo Japonii czy wygraną w Turnieju Kurowashiki). W 2004 roku został Mistrzem Europy w siatkówce plażowej. Kubiak przez wiele lat był także reprezentantem Polski. W barwach narodowych sięgnął między innymi dwukrotnie po Mistrzostwo Świata (2014, 2018), trzykrotnie po brązowy medal Mistrzostw Europy (2011, 2019, 2021) i zwycięstwo w Lidze Światowej (2012). Za swoje wybitne osiągnięcia sportowe został odznaczony Krzyżem Zasługi i Orderem Odrodzenia Polski. W 2022 zdecydował się zakończyć reprezentacyjną karierę.

Życie prywatne

Wieloletnią partnerką siatkarza jest jego żona - Monika Kubiak. Pierwsze dziecko pary urodziło się w 2014 roku - wówczas na świat przyszła ich córka, Pola. W 2017 roku urodziła się druga córka małżeństwa, Zoja.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO