Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Michaił Miszustin kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

Wikimedia / CC license

Michaił Miszustin (a właściwie Michaił Władimirowicz Miszustin) urodził się 3 marca 1966 roku w Łobni. Jest rosyjskim urzędnikiem państwowym, przedsiębiorcą, inżynierem i finansistą. Od 2020 roku jest premierem Rosji.

Wszystko o: Michaił Miszustin

Pełne imię i nazwisko: Michaił Władimirowicz Miszustin
Data i miejsce urodzenia: 3 marca 1966 / Łobnia
Zawód: polityk / finansista / urzędnik
Żona: Władlena Jurjewna
Dzieci: Aleksjej / Aleksandr / Michaił
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: brak informacji


Kariera

Michaił Władimirowicz Miszustin ukończył Moskiewski Instytut Obrabiarek i Narzędzi. Jego specjalnością były systemy projektowania wspomaganego komputerowo. W 2010 został dyrektorem Federalnej Służby Podatkowej i stanowisko to piastował do 2020 roku. W styczniu 2020 (po rezygnacji Dimitrija Miedwiediewa) został premierem Federacji Rosyjskiej. Odznaczony Orderem „Za zasługi dla Ojczyzny” i Orderem Honoru. W styczniu 2020 roku Aleksiej Nawalny oskarżył go o wielomilionową korupcję, która miała działać na niekorzyść państwa.

Życie prywatne

Jest żonaty z Władieną Jurjewną. Ma trzech synów, Aleksjeja, Aleksandra i Michaiła. Miszustin to członek Rady Nadzorczej klubu HK CSKA Moskwa, który jest kibicem hokeja. Gra na pianinie.


Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO