Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Michael Caine. Wiek, wzrost, waga, żona, dzieci, Instagram, filmy i seriale. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

Wikimedia.org

Michael Caine to brytyjski aktor filmowy i teatralny, producent filmowy i autor. W 2000 roku otrzymał tytuł szlachecki nadany mu przez królową Elżbietę II. Zobaczcie, ile o nim wiadomo. 

Wszystko o: Michael Caine 

Urodzony jako: Maurice Joseph Micklewhite Jr. 
Pełne imię i nazwisko: Sir Michael Caine 
Data i miejsce urodzenia: 13 marca 1933, Rotherhithe, Londyn 
Zawód: aktor, reżyser, scenarzysta, producent filmowy, pisarz 
Partnerka: Patricia Haines (1954-1958; rozwód), Shakira Baksh (żona 1973-obecnie)
Dzieci: Dominique (1956), Natasha (1973)
Wzrost: 188 cm 
Waga: ok. 86 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata 

Urodził się jako syn Ellen Frances Marie i Maurice'a Josepha Micklewhite'a Sr. Miał młoddzego brata Stanleya Victora i starszego przyrodniego brata Davida Williama Burchella (oboje nie żyją). Krótko pracował jako urzędnik i posłaniec wytwórni filmowej. W latach 1952-1954 służył w 7 Pułku Piechoty British Army w Niemczech i brał udział, czynny, w wojnie w Korei. Kiedy powrócił do domu po wojnie - postanowił zostać aktorem. 


Kariera 

Zmienił nazwisko na Caine, aby było łatwiejsze do zapamiętania i bardziej charakterystyczne. Rozpoczynał od roli epizodycznych, ale szybko udało mu się zdobyć główne role. Zagrał w produkcjach niezwykle uznanych, takich jak "Wbrew regułom", "Hannah i jej siostry" czy "Człowiek, który chciał być królem". Świetnie sprawdzał się także w komedii np. grając w produkcji "Miss Agent". Jeśli chcecie więcej wiedzieć o jego karierze - sprawdźcie w filmografii poniżej. 

Życie prywatne 

W 1954 ożenił się z Patricią Haines, z którą ma córkę Dominique. Rozwiódł się w 1958 roku. W 1973 roku poślubił Shakirę (z domu Baksh), Miss Gujany 1967. Para doczekała się córki - Natashy. 


Michael Caine - najlepsze filmy i seriale 

Michael Caine jest jednym z najwybitniejszych brytyjskich aktorów, który wystąpił w niemal stu produkcjach. Na dużym ekranie zadebiutował w 1956 roku w dramacie wojennym „A Hill in Korea”, w którym zagrał jednego z szeregowców. Chociaż później nie znikał z ekranu, popularność zdobył dopiero dziesięć lat później, gdy otrzymał główną rolę w dramacie „Alfie”. Za stworzoną w nim kreację był nominowany do Oscara i Złotego Globu. Kolejny sukces odniósł za sprawą trzech filmów opowiadających o losach szpiega Harry’ego Palmera. Przez kolejne lata aktor występował w wielu różnorodnych produkcjach, w których udowodnił swój wszechstronny talent – Caine świetnie odnajduje się w niemal wszystkich filmowych gatunkach. W 1986 roku aktor otrzymał drugoplanową rolę w filmie „Hannah i jej trzy siostry”, za którą został nagrodzony Oscarem. Po raz drugi tę statuetkę dostał w 2000 roku za rolę filmie „Wbrew regułom”, w którym wcielił się w postać doktora Wilbura Larcha. W tym samym roku w uznaniu zasług aktorskich królowa Elżbieta II nadała Caine’owi tytuł szlachecki.

1. „Wbrew regułom”, reż. L. Hallström (1999)
2. „Mroczny rycerz”, reż. C. Nolan (2008)
3. „W starym, dobrym stylu”, reż. Z. Braff (2017)
4. „Batman - Początek”, reż. C. Nolan (2005)
5.Harry Brown”, reż. D. Barber (2009)

Jeśli chcecie poznać więcej produkcji z udziałem aktora, koniecznie obejrzyjcie „Incepcję” i „Mroczny Rycerz powstaje”. Warto również zobaczyć film „Prestiż”, w którym Caine wystąpił wraz z Hugh Jackmanem.

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO