Kim jest?

M.I.A. – wykonawczyni utworu Paper Planes. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner, dzieci

wikipedia.org/Coup d'Oreille/CC BY-SA 2.0

M.I.A., czyli Mathangi Arulpragasam, jest brytyjską wokalistką, raperką, producentką, autorką tekstów piosenek oraz projektantką ubrań. Pochodzi ze Sri Lanki, a w jej żyłach płynie tamilska krew. Znana jest z takich utworów jak „Paper Planes”, „Bad Girls”, „Borders” czy „Bring The Noize”. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród. Przekonajcie się, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: M.I.A.

Pełne imię i nazwisko: Mathangi Arulpragasam
Data i miejsce urodzenia: 18 lipca 1975, Londyn, Wielka Brytania
Zawód: wokalistka, raperka
Partner: brak informacji
Dzieci: syn (2009)
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @miamatangi


Kariera

M.I.A. studiowała sztukę i film w Central Saint w Londynie. W 2004 roku zaprezentowała swój pierwszy singiel „Galang”, który opublikowała w internecie. Rok później ukazał się jej debiutancki album zatytułowany „Arular”, który był nominowany do Mercury Prize. W 2007 roku pojawiła się jej druga płyta „Kala”, którą nagrała we współpracy między innymi z Timbalandem. Znajdujący się na niej singiel „Paper Planes” został wykorzystany w filmie „Slumdog. Milioner z ulicy” (2008). W 2010 roku ukazał się jej trzeci album studyjny „Maya”, a w 2011 roku artystka wystąpiła na polskim Open’er Festival. W 2012 roku pojawiła się gościnnie na płycie Madonny „MDNA”, m.in. w utworze „Give Me All Your Luvin’” nagranym z udziałem Nicki Minaj. Wszystkie trzy artystki wykonały wspomniana piosenkę podczas halftime show Super Bowl XLVI. Ich występ obejrzało blisko 114 mln widzów. Od tego momentu M.I.A. wydała dwa kolejne albumy: „Matangi” (2013) oraz „AIM” (2016).

Życie prywatne

Raperka pochodzi ze Sri Lanki. W przeszłości jej narzeczonym był Benjamin Bronfman, z którym rozstała się w 2012 roku. Ma z nim urodzonego w 2009 roku syna.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO