Kim jest?

Mesajah – jeden z założycieli Natural Dread Killaz. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

AKPA

Mesajah, a właściwie Manuel Rengifo Diaz, jest polskim piosenkarzem wykonującym muzykę z pogranicza reggae, raggamuffin i dancehall. W latach 2003-2015 współtworzył zespół Natural Dread Killaz. Do jego najbardziej znanych utworów należą „Każdego dnia”, „Szukając szczęścia”, „Ludzie prości” i „Lepsza połowa”. Współpracował między innymi z Kamilem Bednarkiem, L.U.C., Cleo i Grubsonem. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Mesajah

Pełne imię i nazwisko: Manuel Rengifo Diaz
Data i miejsce urodzenia: 26 listopada 1985, Wrocław
Zawód: wokalista
Partner: brak informacji
Dzieci: brak informacji
Wzrost: 170 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @mesajah71


Kariera

Manuel Rengifo Diaz w 2003 roku razem ze swoim bratem Paxonem i kolegą Yanazem założył grupę o nazwie Natural Dread Killaz, z którą wydał dwa albumy: „Naturalnie” (2005) oraz „Ile lat” (2010). Zespół współpracował z wieloma znanymi polskimi artystami, w tym z Hemp Gru, Abradabem, Jamalem, Hirkiem Wroną, Afromentalem i donGuralesko. W 2008 roku Mesajah nagrał swój pierwszy solowy album studyjny „Ludzie prości”, który był promowany singlem „Każdego dnia”. Krążek został zgłoszony do nagród Fryderyki, ale muzyk postanowił wycofać go z udziału w konkursie, ponieważ został zakwalifikowany do kategorii „etno/folk”. W 2012 roku zaprezentował swój drugi album studyjny zatytułowany „Jestem stąd”. Rok później ukazał się trzeci album „Brudna prawda”. W 2015 roku doszło do rozwiązania zespołu Natural Dread Killaz. W 2016 roku Mesajah nagrał czwartą solową płytę o tytule „Powrót do korzeni” (2016).

Życie prywatne

Artysta urodził się we Wrocławiu. Jego ojciec ma peruwiańskie i hiszpańskie pochodzenie, a jego matka jest Polką pochodzącą z Kresów Wschodnich.
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO