Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Mel Gibson życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

wikipedia.org/David Seow/CC BY-SA 4.0

Mel Gibson jest amerykańskim aktorem, reżyserem i producentem filmowym, który karierę rozpoczynał w Australii. Ma na swoim koncie dwa Oscary i Złoty Glob za film „Braveheart – Waleczne Serce”. Międzynarodową sławę przyniósł mu również udział w takich produkcjach jak „Mad Max”, „Pasja”, „Zabójcza broń” czy „Patriota”. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Mel Gibson

Pełne imię i nazwisko: Mel Columcille Gerard Gibson
Data i miejsce urodzenia: 3 stycznia 1956, Peekskill
Zawód: aktor, reżyser, producent filmowy
Partner: Robyn Moore Gibson (1980-2009), Oksana Grigorieva (rozstanie), Rosalind Ross (2014-)
Dzieci: Hannah (1980), Edward (1982), Christian (1982), William (1985), Louis (1988), Milo (1990), Thomas (1999), Lucia (2009), Lars Gerard (2014)
Wzrost: 177 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @official_mel_gibson


Kariera

Chociaż Mel Gibson urodził się w Stanach Zjednoczonych, większą część dzieciństwa i młodości spędził w Australii. W 1977 roku ukończył australijski National Institute of Dramatic Arts. Na małym ekranie zadebiutował w 1976 roku w serialu „The Sullivans”. Rok później pojawił się w filmach „Summer City” i „Nigdy nie obiecywałem ci ogrodu pełnego róż”. Pierwszą dużą rolę otrzymał w w 1979 roku w filmie „Mad Max”, który przyniósł mu popularność oraz międzynarodowy rozgłos. Uwagę krytyków przykuł z kolei jego późniejszy występ w „Gallipoli” w reżyserii Petera Weira. W 1984 roku Gibson zadebiutował w amerykańskiej produkcji zatytułowanej „Bunt na Bounty”. W kolejnych latach występował w takich kinowych hitach jak „Zabójcza broń”, „Maverick” czy „Ptaszek na uwięzi”. W 1996 roku otrzymał Złoty Glob i dwa Oscary za film „Braveheart – Waleczne Serce”. Do tej drugiej statuetki był również nominowany w 2017 roku za reżyserię filmu „Przełęcz ocalonych”.

Życie prywatne

Gwiazdor w latach 1980-2009 był w związku małżeńskim z Robyn Gibson, z którą ma siedmioro dzieci - Hannah (ur. 1980), Edwarda (ur. 1982), Christiana (ur. 1982), Williama (ur. 1985), Louisa (ur. 1988), Milo (ur. 1990) i Thomasa (ur. 1999). Następnie związał się Oksaną Grigorievą, z którą ma córkę Lucię (ur. 2009). Od 2014 roku jego partnerką jest Rosalind Ross, z którą ma syna, Larsa Gerarda (ur. 2014).
Mel Gibson – najlepsze filmy z aktorem, które musicie znać!Mel Gibson to postać, której większości kinomanów nie trzeba przedstawiać. Od lat znajduje się w ścisłej czołówce amerykańskich aktorów, a także twórców filmowych. Już w młodości wiedział, jaką ścieżką kariery chce podążać i w 1977 roku ukończył National Institute of Dramatic Arts. W tym samym roku zadebiutował w filmie „Summer City”. Przełomowa dla niego okazała się z kolei rola w „Mad Maxie” z 1979 roku, który przyniósł aktorowi światową sławę. Wkrótce Gibson stał się gwiazdą największych hollywoodzkich produkcji. W 1996 roku otrzymał dwa Oscary za film „Braveheart - Waleczne serce” w kategoriach najlepszy reżyser i najlepszy film roku. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktora, które warto znać:

1. „Zabójcza broń”, reż. R. Donner (1987)

Film „Zabójcza broń” przedstawia historię policjanta Martina Riggsa (Mel Gibson), który po śmierci żony zastanawia się, czy nie popełnić samobójstwa. Pewnego dnia zostaje przeniesiony na posterunek, gdzie jego partnerem zostaje Roger Murtaugh, znany z tego, że jest przykładnym ojcem i człowiekiem o świetnej opinii. Otrzymują zadanie zbadania okoliczności tajemniczego samobójstwa. W trakcie śledztwa zostają wplątani w jedną z najbardziej niebezpiecznych spraw Los Angeles. Chociaż nie pałają do siebie sympatią, będą musieli sobie zaufać i przystąpić do wspólnego działania.2. „Braveheart - Waleczne serce”, reż. M. Gibson (1995)

Akcja filmu rozgrywa się w Szkocji w drugiej połowie XIII wieku. William Wallace, w którego wcielił się Mel Gibson, pała czystą nienawiścią do Anglików, którzy nękają jego kraj. Gdy wrogowie pozbawiają go kolejnej ukochanej osoby, w Williamie coś pęka. Młody Szkot decyduje się na walkę z okupantem i wraz z innymi mieszkańcami wioski podbija angielską warownię. Wokół niego szybko zaczynają gromadzić się tłumy zwolenników, którzy są gotowi do walki ze znienawidzonymi Anglikami. Wkrótce William staje się przywódcą, który poprowadzi swój naród na krwawą wojnę.

3. „Mad Max”, reż. G. Miller (1979)

„Mad Max” opowiada o losach gliniarza, Maxa Rockatansky’ego (w tej roli Mel Gibson), który zajmuje się ściganiem piratów drogowych. Podczas jednego pościgu nieumyślnie powoduje śmierć członka gangu motocyklowego, Nocnego Jeźdźca. Wkrótce żądny zemsty gang zaczyna nękać miasto policjanta. Motocykliści najpierw zabijają jego przyjaciela, a potem również żonę oraz dziecko. Zrozpaczony Max, któremu już nic więcej nie zostało, postanawia wypowiedzieć wojnę całemu światu przestępczemu. Wsiada w swój samochód i wyrusza, żeby wymierzyć sprawiedliwość.4. „Patriota”, reż. R. Emmerich (2000)

„Patriota” to film kostiumowy, który opowiada o losach kolonisty Benjamina Martina (Mel Gibson). Zasłynął on niegdyś dzięki swoim krwawym dokonaniom podczas wojny francusko-indiańskiej. Po zakończeniu wojny mężczyzna osiadł na farmie w Karolinie Południowej i złożył rodzinę. W pewnym momencie tamtejsza ludność, która ma dość surowych rządów Brytyjczyków, zaczyna się buntować i wywoływać zamieszki. Wojna z Anglią zaczyna wydawać się nieunikniona. Wkrótce Benjamin na czele partyzanckiego oddziału wyruszy do walki z Anglikami, którzy pojmali jego syna.

5. „Znaki”, reż. M. Night Shyamalan (2002)

Tym razem Mel Gibson wcielił się w postać Grahama Hessa - ojca dwójki dzieci, a także byłego pastora, który po tragicznej śmierci żony zerwał z Kościołem. Razem z córką, synem oraz młodszym bratem wiedzie spokojne życie na farmie w Pensylwanii. Wszystko się jednak zmienia, gdy Graham pewnego dnia odkrywa, że na jego polu kukurydzy znajduje się tajemniczy symbol. Wszystko wskazuje na to, że nie został on pozostawiony przez człowieka. Wkrótce okazuje się, że podobne znaki pojawiają się również w innych miejscach na świecie.

Jeśli chcecie poznać więcej produkcji związanych z Melem Gibsonem, z pewnością warto obejrzeć reżyserowane przez niego „Pasję” czy „Apocalypto”. Polecamy również nagrodzoną Oscarem „Przełęcz ocalonych”.

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO