Kim jest?

Matty Cash - nowy reprezentant Polski. Wiek, wzrost, waga, Instagram

wikimedia.org

Matty Cash to angielsko-polski piłkarz, który występuje na pozycji obrońcy w angielskim klubie Aston Villa. Od niedawna jest również... reprezentantem Polski w piłkę nożną. Kim dokładnie jest ten angielsko-polski piłkarz? 

Wszystko o: Matty Cash 

Pełne imię i nazwisko: Matthew Stuart Cash 
Data i miejsce urodzenia: 7 sierpnia 1997, Slough, Anglia 
Zawód: piłkarz (obrońca)
Wzrost: 185 cm 
Waga: ok. 64 kg 
Partnerka: Kady McDermott (partnerka)
Dzieci: brak

Instagram: @mattycash622 

Pochodzenie

Cash urodził się w Slough jako syn angielskiego piłkarza - Stuarta Casha i Barbary (z domu Tomaszewskiej), która z kolei jest córką polskich emigrantów z Gdańska. We wrześniu 2021 roku Matthew Cash złożył wniosek o potwierdzenie polskiego obywatelstwa, które z kolei zostało przyznane mu 26 października 2021 na zasadzie ius sanguinis. 


Kariera 

Rozpoczynał karierę w 2010 roku w akademii angielskiego klubu Wycombe Wanderers. Trenował i grał również w takich drużynach jak Nottingham Forest, Dagenham&Redbridge. Od 2020 roku gra w klubie Aston Villa, który występuje w Premier League. W 2019 roku Cash zadeklarował, że chciałby grać w reprezentacji Polski w piłce nożnej. W 2021 roku został, po potwierdzeniu obywatelstwa polskiego, uprawniony do występów w drużynie. 1 listopada 2021 roku Sousa powołał go do reprezentacji Polski na mecze eliminacji MŚ 2022 z Andorą i Węgrami. 

Życie prywatne 

Matty Cash ma dwójkę rodzeństwa: siostrę Hannah, a także brata - Adama, który również jest piłkarzem. Cash jest obecnie w związku z Katy McDermott, byłą uczestniczką programu Love Island, influencerką i modelką, dawną makijażystką. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO