Kim jest?

Matthew McConaughey – gwiazdor filmu „Witaj w klubie”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

flickr.com

Matthew McConaughey jest amerykańskim aktorem, reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym. Rozpoznawalność na całym świecie przyniósł mu udział między innymi w takich produkcjach jak „Interstellar”, „Wilk z Wall Street”, „Jak stracić chłopaka w 10 dni” czy „Dżentelmeni”. Jest laureatem Oscara i Złotego Globu za rolę w filmie „Witaj w klubie”. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Matthew McConaughey

Pełne imię i nazwisko: Matthew David McConaughey
Data i miejsce urodzenia: 4 listopada 1969, Uvalde, USA
Zawód: aktor, reżyser, scenarzysta
Partner: Camila Alves (2012-)
Dzieci: Levi Alves (2008), Vida Alves (2010), Livingston Alves (2012)
Wzrost: 182 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @officiallymcconaughey


Kariera

Matthew McConaughey studiował prawo oraz komunikację i media na University of Texas. W czasie studiów realizował krótkie filmy i grywał w reklamach. W 1993 roku otrzymał pierwszą filmową rolę w komedii „Mój chłopak zombie”. W tym samym roku zagrał w komediodramacie „Uczniowska balanga” z Millą Jovovich i Benem Affleckiem. Przełom w jego karierze nastąpił w 1996 roku, gdy wystąpił w filmie „Czas zabijania”, w którym wcielił się w postać Jake’a Beigance’a – za tę rolę otrzymał MTV Movie Award. Wkrótce zaczął otrzymywać propozycje udziału w kolejnych hollywoodzkich produkcjach, takich jak „Kontakt”, „Jak stracić chłopaka w 10 dni” czy „Miłość na zamówienie”. W 2014 roku otrzymał Oscara i Złoty Glob za rolę w dramacie „Witaj w klubie”. W 1998 roku zadebiutował jako reżyser i scenarzysta filmu „The Rebel”.

Życie prywatne

Aktor był związany między innymi z Patricią Arquette, Ashley Judd, Sandrą Bullock, Janet Jackson i Penélope Cruz. W 2007 roku zaczął się spotykać z modelką Camilą Alves, którą poślubił pięć lat później. Ma z nią troje dzieci – Leviego (ur. 2008), Livingstona (ur. 2012) i Vidę (ur. 2010).
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO