Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Matt Smith - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, kariera. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

Materiały promocyjne serialu

Matt Smith to brytyjski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Wcielał się w rolę jedenastego doktora w serialu "Doktor Who". Jak dobrze znacie to, kim jest prywatnie? 

Wszystko o: Matt Smith 

Pełne imię i nazwisko: Matthew Robert Smith
Data i miejsce urodzenia: 28 października 1982, Northampton 
Zawód: aktor 
Partnerka: Daisy Lowe (rozstanie), Lily James (2014-2019)
Dzieci: brak
Wzrost: 182 cm 
Waga: ok. 73 kg 
Instagram: brak

Wczesne życie 

Urodził się i wychowywał w Northampton jako syn Lynne i Davida Smithów. Dorastał wraz ze swoją siostrą - Laurą Jayne (która wystąpiła jako tancerka w teledysku Erica Prydza do piosenki "Call on Me"). Uczęszczał do szkoły dla chłopców w Northampton. Jako nastolatek chciał zostać piłkarzem, grając w młodzikach Northampton Town F.C., Nottingham Forest F.C. oraz Leicester City F.C. W 2005 roku ukończył studia na Uniwersytecie Wschodniej Anglii. 


Kariera 

Na początku występował w teatrze, na scenie londyńskiego National Youth Theatre. Mając 26 lat był najmłodszym aktorem, jakiemu udało się dostać rolę w brytyjskim serialu "Doktor Who", gdzie wcielił się w rolę jedenastego Doktora. Najwięcej osób kojarzy go jednak z roli księcia Filipa w serialu "The Crown". 

Życie prywatne 

Od maja 2010 roku do stycznia 2013 roku był związany z Daisy Lowe. W czerwcu 2014 roku związał się z aktorką Lily James, z którą był do 2019 roku. Deklaruje się jako ateista i fan klubu piłkarskiego Blackburn Rovers F.C. Jego ulubiony zespół to Radiohead, który cytował i traktował jak wielką inspirację. 


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO