Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Mateusz Damięcki - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, kariera. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

AKPA

Mateusz Damięcki to polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy. Obecnie jest o nim głośno ze względu na jego poglądy polityczne, o których głośno mówi. Pochodzi ze znanej, wielopokoleniowej rodziny. Znacie go dobrze? 

Wszystko o: Mateusz Damięcki 

Data i miejsce urodzenia: 19 maja 1981, Warszawa
Zawód: aktor
Partnerka: Katarzyna Łaska, Patrycja Krogulska (2010-2011, rozwód), Paulina Andrzejewska (żona od 2018 - obecnie)
Dzieci: Franciszek (2018)
Wzrost: 181 cm 
Waga: brak informacji 
Instagram: @mateuszdamiecki

Młodość 

Mateusz Damięcki jest synem Macieja i Joanny Damięckich, wnukiem Dobiesława Damięckiego i Ireny Górskiej-Damięckiej, a także bratem Matyldy Damięckiej. Aktorem jest również jego stryj Damian i stryjeczny brat Grzegorz. Jest absolwentem VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie. W 2004 roku ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. 

 


Kariera 

Jego debiutem była rola w „Pastorałce”, w warszawskiej Sali Kongresowej. Podczas studiów był związany z Teatrem Nowym. W latach 2005-2006 należał do zespołu Teatru Współczesnego. Na wielkim ekranie debiutował w „Łowca. Ostatnie starcie”. Popularność i rozpoznawalność przyniosły mu takie produkcje jak „Matki, żony i kochanki”, „Pensjonat pod Różą”, „Kocha i tańcz”, „Na dobre i na złe” czy „Teraz albo nigdy!”. Obecnie można oglądać go w „W rytmie serca” czy „Ultraviolet”. 

Brał udział w „Tańcu z gwiazdami”. W 2009 roku z przyjaciółmi wybrał się na Syberię, pokonując odległość 25. tys. km. W 63 dni. Jeden z samochodów przekazał na WOŚP. 

Życie prywatne 

Kilka lat związany był z aktorką musicalową Katarzyną Łaską (to ona śpiewała „Mam tę moc”). Następnie media informowały o jego związku z tłumaczką Patrycją Krogulską. Para wzięła ślub w 2010 roku, a rozstała się w 2011 roku. W 2018 roku ożenił się ponownie, z Pauliną Andrzejewską (instruktorka baletu i choreografka). W 2018 roku przyszedł na świat jego syn - Franciszek Mateuszek. 

 
Mateusz Damięcki - Andrzej z Teraz albo Nigdy. Najlepsze roleMateusz Damięcki, a właściwie Mateusz Dobiesław Damięcki, urodził się 19 maja 1981 roku w Warszawie. W 2004 roku został absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Po tym związał się z zespołem Teatru Współczesnego. Na dużym ekranie zadebiutował już mając 12 lat. Był to film "Łowca, Ostatnie starcie". Zanim jednak zagrał w filmie, pracował w dubbingu. To on użyczał swojego głosu Krzysiowi z serii "Nowe przygody Kubusia Puchatka". Grał również w takich produkcjach jak "Przedwiośnie", "Egzamin z życia" czy "Teraz albo nigdy!". Z pewnością wiele osób pamięta go także z roli w filmie "Kochaj i tańcz". Zobaczcie jego najlepsze wcielenia aktorskie. Mateusz Damięcki - najlepsze role 

1. Furioza, reż. C. T. Olencki, 2021
2. Chichot losu, reż. M. Dejczer, 2011
3. W rytmie serca, reż. P. Wereśniak, 2017
4. Zagubiony czas, reż. A. Justice, 2011
5. Jutro idziemy do kina, reż. M. Kwieciński, 2007 

Zobaczcie także takie produkcje z jego udziałem jak "Teraz albo nigdy" oraz "Na dobre i na złe". Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO