Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Martin Lawrence. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

Martin Lawrence w filmie Bad Boys

Martin Lawrence to amerykański aktor i komik, ale również scenarzysta, reżyser i producent filmowy. Znany ze swojej roli w produkcji "Bad Boys". Zobaczcie, jak dobrze go znacie. 

Wszystko o: Martin Lawrence 

Pełne imię i nazwisko: Martin Fitzgerald Lawrence 
Data i miejsce urodzenia: 16 kwietnia 1965, Frankfurt nad Menem 
Zawód: aktor, reżyser, komik 
Partnerka: Patricia Southall (1995-1997; rozwód), Shamicka Gibbs (2010-2012; rozwód), Roberta Moradfar (2017-obecnie)
Dzieci: Jasmin (1996), Iyanna Faith (2000), Amara Trinity (2002)
Wzrost: 170 cm 
Waga: ok. 74 kg 
Instagram: @martinlawrence

Wczesne lata 

Urodził się w bazie wojskowej i jest czwartym z sześciorga dzieci Chlory i Johna Lawrence'a. Jego ojciec w tym czasie służył w tym czasie w United States Army. Kiedy miał 7 lat, wraz z rodziną, wrócił z Niemiec do Stanów Zjednoczonych. Po rozwodzie rodziców w 1973 roku, Lawrence rzadko widywał ojca, który pracował już jako policjant. Jego matka robiła wszystko, co mogła, aby utrzymać rodzinę. Uczył się aktorstwa w Thomas G. Pullen School of Creative and Performing Arts. 


Kariera 

Po raz pierwszy wystąpił w telewizji w programie "Star Search". W 1985 roku otrzymał rolę w serialu "What's Happening Now!". Telewizja zaproponowała mu własny sitcom - "Martin". Ta rola przyniosła mu nagrodę Image Award. Najbardziej znany jest ze swojej roli w produkcji "Bad Boys". Ale na swoim koncie ma znacznie więcej znaczących ról - zobaczcie niżej w jego filmografii. 

Życie prywatne 

W 1995 roku poślubił Patricię Southall, z którą ma córkę Jasmin. Rozwiedli się w 1997 roku. W 2010 roku poślubił Shamickę Gibbs, z którą był w związku od 1997 roku, a z którą to doczekał się dwójki dzieci: Iyannę Faith i Amarę Trinity. Rozwiódł się z nią w 2012 roku. Od 2017 roku jest w związku z Robertą Moradfar, z którą jest zaręczony. 

W 1996 roku został skazany na 2 lata w zawieszeniu, a rok później przemycał broń. Leczył się psychiatrycznie i był na odwyku. 


Martin Lawrence - najlepsze filmy i seriale

Martin Lawrence to jeden z najbardziej charakterystycznych aktorów ostatnich lat. Urodził się on 16 kwietnia 1965 we Frankfurcie nad Menem – w bazie wojskowej, która znajdowała się na terenie Niemiec. On i jego rodzina wrócili do Stanów Zjednoczonych i zamieszkali w stanie Maryland. To tam Lawrence ukończył szkołę średnią. Już wtedy zdradzał wyjątkowy talent do rozśmieszania innych – jeden z nauczycieli pozwalał mu nawet na przedstawienie swojego programu pod koniec lekcji (w zamian Lawrence miał nie rujnować całych zajęć). Na swoim koncie ma wiele filmów, wśród których dominują produkcje komediowe i przedstawiciele szeroko rozumianego kina akcji. Martin Lawrence ma także czarne karty w swoim życiorysie – aktor i komik leczył się psychiatrycznie i przebywał w ośrodku odwykowym. W 1996 roku został skazany na dwa lata w zawieszeniu. To wszystko nie przeszkodziło mu jednak w zrobieniu dość błyskotliwej kariery.  

1. Bad Boys, reż. Michael Bay, 1995
2. Nic do stracenia, reż. Steve Oedekerk, 1997
3. Zgon na pogrzebie, reż. Neil LaBute, 2010
4. Gang dzikich wieprzy, reż. Walt Becker, 2007
5. Czarny rycerz, reż. Gil Junger, 2001

Szukacie większej ilości filmów, w których wystąpił Martin Lawrence? Sprawdźcie również produkcje Bad Boys II czy Agent XXL.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO