Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Mark Ruffalo. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

flickr.com

Mark Ruffalo to amerykański aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, ale także producent, reżyser i scenarzysta. Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Mark Ruffalo 

Pełne imię i nazwisko: Mark Alan Ruffalo 
Data i miejsce urodzenia: 22 listopada 1967, Kenosha 
Zawód: aktor, reżyser, producent 
Partnerka: Sunrise Coigney (żona 2000-obecnie)
Dzieci: Keen (2001), Bella (2005), Odetta (2007)
Wzrost: 173 cm 
Waga: ok. 74 kg 
Instagram: @markruffalo

Wczesne lata 

Urodził się w Kenosha, wychowywał z trójką rodzeństwa: bratem Scottem i siostrami - Tanią i Nicole. Skończył szkołę First Colonial High School, a potem przeniósł się z rodziną do San Diego, a potem przeniósł się do Los Angeles, gdzie studiował przez trzy lata aktorstwo w Stella Adler Conservatory i założył, wraz z przyjaciółmi, Orpheus Theatre Company. Przez dziewięć miesięcy dorabiał sobie jako barman. 


Kariera 

Początkowo występował gościnnie w różnego rodzaju produkcjach, takich jak np. Amerykanin nuklearny" czy "Dar od niebios". Grał również na Broadwayu. Grał w produkcjach takich jak "Dziś 13, jutro 30", "Zodiak" czy "Odruch serca". Za rolę w produkcji "Wszystko w porządku" dostał nominację do Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego. Największą popularność przyniosły mu jednak role w produkcjach z MCU, gdzie wcielał się w rolę Hulka. 

Życie prywatne 

W 2000 roku poślubił Sunrise Coigney. Mają oni trójkę dzieci: syna Keena (2001), córki - Bellę (2005) i Odettę (2007). 


Mark Ruffalo – najlepsze filmy i seriale 

Mark Ruffalo należy do grona najpopularniejszych amerykańskich aktorów. Do zawodu przygotowywał się w Stella Adler Conservatory. Na małym ekranie zadebiutował w 1989 roku w serialu fantastycznonaukowym „Amerykanin nuklearny”. Pierwszą rolę filmową otrzymał w 1993 roku w „Pieśni dla ciebie”. Wkrótce zaczął występować w kolejnych produkcjach, takich jak „Dar niebios”, „Na południe” czy „Krwawa forsa” z Jamesem Brolinem. Przełomowa dla jego kariery okazała się rola Terry’ego Prescotta, w którego wcielił się w dramacie „Możesz na mnie liczyć”. Za tę kreację otrzymał nagrodę krytyków w Montrealu i Los Angeles. Dużą popularność przyniosła mu również rola policjanta Zane Marienellego w serialu sensacyjnym „Patrol”. W 2011 roku aktor otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego w komediodramacie „Wszystko w porządku”. Nie da się jednak ukryć, że najbardziej utożsamiany jest z rolą Bruce’a Bannera, czyli Hulka, którego grał w filmach z serii „Avengers”. Przedstawiamy pięć produkcji z udziałem Marka Ruffalo, które zdecydowanie warto obejrzeć.

1. „Avengers”, reż. Joss Whedon (2012)
2. „Spotlight”, reż. T. McCarthy (2015)
3. „Mroczne wody”, reż. T. Haynes (2019)
4. „Zodiak”, reż. D. Fincher (2007)
5. „Iluzja”, reż. L. Leterrier (2013)

Warto obejrzeć również inne produkcje, w których zagrał Mark Ruffalo. Koniecznie obejrzyjcie widowiskowe „Avengers: Koniec gry” oraz „Avengers: Wojna bez granic”. Mocnych wrażeń dostarczy wam również trzymająca w napięciu „Wyspa tajemnic”, w której aktor wystąpił wraz z Leonardo DiCaprio i Michelle Williams.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO