Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Marion Cotillard. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

wikimedia.org

Marion Cotillard to francuska aktorka, laureatka wielu nagród w tym Oscara, Złotego Globu czy nagrody BAFTA. Zobaczcie, jak wiele o niej wiecie. 

Wszystko o: Marion Cotillard 

Data i miejsce urodzenia: 30 września 1975, Paryż 
Zawód: aktorka
Partner: Guillaume Canet (2007-obecnie)
Dzieci: Marcel (2011), Louise (2017)
Wzrost: 169 cm 
Waga: ok. 57 kg 
Instagram: @marioncotillard

Wczesne lata 

Urodziła się w Paryżu, a dorastała w okolicach Orleanu. Jej rodzice to aktorzy i nauczyciele teatralni. Cotillard ma dwóch młodszych braci bliźniaków: Quentina i Guillaume'a. Debiutowała jeszcze jako dziecko w sztuce swojego ojca. Ukończyła Konserwatorium teatralne w Orleanie. 


Kariera 

Mając 17 lat zaangażowano ją do serialu "Nieśmiertelny", a w 1994 roku dostała pierwszą rolę w filmie fabularnym. Zagrała w takich produkcjach jak "Taxi", "Miłość na żądanie" czy "Kawalkada". Po roli w filmie "Niczego nie żałuję - Edith Piaf" została dostrzeżona przez międzynarodową publikę. Za swoją kreację dostała m.in. Oscara, Złoty Glob czy nagrodę BAFTA. Później, grając w produkcjach międzynarodowych, pojawiła się w takich produkcjach jak "Wrogowie publiczni", "Incepcja" czy "To tylko koniec świata". 

Życie prywatne 

W 2007 roku aktorka zaczęła spotykać się z reżyserem i aktorem Guillaume Canetem. Para doczekała się dwójki dzieci: syna Marcela (2011), a także córki Louise (2017). 


Marion Cotillard - najlepsze filmy i seriale 

Marion Cotillard jest jedną z najpopularniejszych francuskich gwiazd kina. Urodziła się w artystycznej rodzinie – jej ojciec jest aktorem i reżyserem teatralnym, a matka również aktorką oraz nauczycielką. Na scenie po raz pierwszy wystąpiła już w dzieciństwie, w jednej ze sztuk swojego ojca. Z czasem zaczęła grywać w serialach telewizyjnych, między innymi w „Nieśmiertelnym”. W połowie lat dziewięćdziesiątych rozpoczęła karierę filmową i zadebiutowała w „Comment je me suis disputé... (ma vie sexuelle)”. Przełomowy dla jej kariery okazał się rok 1998, w którym wystąpiła w głośnej komedii „Taxi”. Aktorka zagrała później w dwóch następnych częściach filmu. Kolejnym ważnym filmem w jej karierze była „Furia” z 1999 roku w reżyserii Aleksandra Aja. Wkrótce gwiazda zaczęła występować w największych hollywoodzkich produkcjach, takich jak „Wrogowie publiczni”, „Dziewięć” czy „Incepcja”. W 2008 roku Marion otrzymała Oscara za rolę w filmie „Niczego nie żałuję – Edith Piaf”. Do tej statuetki była ponownie nominowana w 2015 roku za występ w obrazie „Dwa dni, jedna noc”.

1. „Niczego nie żałuję – Edith Piaf”, reż. O. Dahan (2007)
2. „Incepcja”, reż. C. Nolan (2010)
3. „Mroczny Rycerz powstaje”, reż. C. Nolan (2012)
4. „Sprzymierzeni”, reż. R. Zemeckis (2016)
5. „Wrogowie publiczni”, reż. M. Mann (2009)

Osobom, które zdążyły już obejrzeć filmy z udziałem francuskiej aktorki, gorąco polecamy zobaczyć mrożący krew w żyłach thriller „Kobieta w klatce”. Zachęcamy również do zapoznania się z kultowymi „Power Rangers” oraz zabawną komedią „Pozycja obowiązkowa”.

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO