Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Marcin Siegieńczuk życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

AKPA

Marcin Siegieńczuk jest polskim piosenkarzem, kompozytorem i autorem tekstów. Karierę rozpoczynał jako wokalista zespołu Toples. Występował również z grupą Tsoonami. Jest autorem takich hitów jak „Martini z lodem”, „Nadal cię kocham”, „Kiedyś to było” czy „Tak się bawi szlachta”. Dał się również poznać jako prowadzący program „Profesorre Toplalala”. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Marcin Siegieńczuk

Data i miejsce urodzenia: 20 lutego, Białystok
Zawód: piosenkarz, kompozytor, autor tekstów
Partner: Dominika Siegieńczuk (2003-)
Dzieci: Nikodem, Nataniel
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @marcin_siegienczuk


Kariera

Marcin Siegieńczuk początkowo był wokalistą zespołu Toples, z którym występował w latach 1998-2006. Wraz z nim nagrał osiem albumów i stworzył między innymi takie przeboje jak „Ciało do ciała”, „Kochaś” czy „Na sercu rany”. W 2007 roku wraz z zespołem Tsoonami nagrał płytę „Atak” oraz anglojęzyczny album zatytułowany „Louder-Faster-Higher”. Dwa lata później artysta nagrał kolejny krążek „Niczego nie żałuję”. W pewnym momencie doszło do konfliktu między wokalistą a firmą Green Star, po którym  zaczął występować jako Marcin Siegieńczuk. W 2008 roku ukazała się sygnowana jego imieniem i nazwiskiem płyta „Moje piosenki – Moje życie 1998-2008”. W kolejnych latach wydał takie albumy jak: „Niczego nie żałuję” (2009), „Polskie disco” (2010), „Wszystko jest kwestią ceny” (2012), „Taka szopka” (2012) i „Grandes cojones” (2014). W latach 2013-2015 prowadził program „Profesorre Toplalala” na Polo TV.

Życie prywatne

Piosenkarz w 2003 roku ożenił się z Dominiką. Ma z nią dwóch synów, Nikodema oraz Nataniela. Od wielu lat trenuje karate i posiada trzeci stopień mistrzowski.


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO