Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Marcin Dorociński - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

AKPA

Marcin Dorociński to polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, który sześciokrotnie był nominowany do Orłów za swoje role w filmach. Gdzie obecnie można go oglądać? Jak wygląda jego życie prywatne? Sprawdź koniecznie. 

Wszystko o: Marcin Dorociński 

Pełne imię i nazwisko: Marcin Grzegorz Dorociński
Data i miejsce urodzenia: 22 czerwca 1973, Milanówek 
Zawód: aktor
Partnerka: Monika Sudół (żona)
Dzieci: Stanisław (2006), Janina (2008)
Wzrost: 183 cm 
Waga: brak informacji 
Instagram: @marcindorocinski

Młodość 

Urodził się w Milanówku jako syn kowala, a także gospodyni domowej. Dorastał w Kłudzienku z trzema braćmi, dwoma starszymi, którzy zostali policjantami, i jednym młodszym, który pracuje jako kontroler pojazdów. Ukończył Szkołę Podstawową nr 4 w Grodzisku Mazowieckim. Grał w piłkę nożną i siatkówkę. O szkole aktorskiej zaczął myśleć pod koniec nauki w technikum. Dorabiał jako ochroniarz w klubie „Blue Velvet”, prowadził prezentację szamponu i golarki, był kelnerem w Qchni Artystycznej. 

 


Kariera 

W 1993 roku został studentem Wydziału Aktorskiego Państwowej PWST im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W latach 1997-2011 występował w warszawskim Teatrze Dramatycznym w sztuce „Niezidentyfikowane szczątki ludzkie i prawdziwa natura miłości”. Pojawiał się w serialach „Na dobre i na złe”, „Sfora” czy „Pitbull”. Grał w takich filmach jak „Róża”, „Jack Strong” czy „Moje córki krowy”. 

Życie prywatne

Żonaty ze scenografką Moniką Sudół, z którą ma syna Stanisława, urodzonego w 2006 i córkę Janinę, urodzoną w 2008. 
Marcin Dorociński – najlepsze filmy z udziałem aktora. Te tytuły trzeba znać!Marcin Dorociński jest z pewnością jednym z najlepszych i najpopularniejszych polskich aktorów. Na kinowym ekranie zadebiutował w 1996 roku w filmie „Szamanka” Andrzeja Żuławskiego. W tym czasie zaczął również występować w serialu Jana Łomnickiego „Dom”. Wkrótce zacząłpojawiać się w kolejnych i coraz większych produkcjach. Nieraz w nich udowodnił, że świetnie odnajduje się zarówno w rolach bezwzględnych twardzieli, jak i w bardziej wymagających oraz poruszających kreacjach. Nie bez powodu Dorociński był nominowany do wielu prestiżowych nagród, w tym Złotych Lwów i Orłów. Przedstawiamy pięć, naszym zdaniem najlepszych filmów z udziałem aktora, które koniecznie powinniście zobaczyć:

1. „Rewers”, reż. A. Bart (2009)

Akcja filmu toczy się równolegle w dwóch epokach – na początku lat 50-tych i w czasach współczesnych. „Rewers” przedstawia historię 30-letniej Sabiny, której do szczęścia brakuje mężczyzny. Ten problem próbuje rozwiązać jej matka, która szuka dla niej kandydata na męża. W domu Sabiny pojawiają się kolejni adoratorzy, jednak żaden nie wzbudza w niej zainteresowania. Sytuacja ulega zmianie, gdy pojawia się pełen uroku i przystojny Bronisław, w którego wcielił się Marcin Dorociński. Jego osoba wprowadzi wiele zamieszania w życiu Sabiny i pozostałych bohaterów.2. „Jack Strong”, reż. W. Pasikowski (2014)

Dorociński wcielił się w tytułowego bohatera, czyli majora Ryszarda Kuklińskiego. Jest 1968 rok – Kukliński właśnie przygotowuje plan manewrów wojskowych Układu Warszawskiego. Dowiaduje się, że Związek Radziecki planuje atak nuklearny na kraje NATO, który poskutkowałby kontratakiem Amerykanów na terytorium Polski. Gdy awansuje, otrzymuje dostęp do tajnych dokumentów i podejmuje trudną oraz wieloletnią współpracę z CIA. Od tej pory bierze na swoje barki wielką odpowiedzialność, a za każdy swój nieostrożny ruch może ponieść ogromną cenę.

3. „Róża”, reż. W. Smarzowski (2011)

Akcja filmu rozgrywa się w 1945 roku. Tadeusz (Marcin Dorociński) jest żołnierzem Armii Krajowej, któremu II wojna światowa zabrała wszystko. Po jej zakończeniu dociera na Mazury - poniemieckie ziemie, które po wojnie zostały przyznane Polsce. Odnajduje tam wdowę po niemieckim żołnierzu, którego śmierci był świadkiem. Róża, która mieszka sama w gospodarstwie, początkowo nie ufa Tadeuszowi, ale pozwala mu przenocować. Ten w zamian proponuje jej pomoc. Okazuje się, że Róża zmaga się wciąż z szabrownikami i przyjmuje jego propozycję. Powoli między Różą i Tadeuszem zaczyna się rodzić uczucie.4. „PitBull”, reż. P. Vega (2005)

W filmie „Pitbull" poznajemy historię policjantów z Wydziału Zabójstw w Warszawie, którzy nawiązują kontakt z osobą pełniącą rolę „sędziego” w świecie przestępców, Worwzakonnikiem. Przy pomocy policjantów chce on wyeliminować Saida, który jest odpowiedzialny za wiele porwań i morderstw ormiańskich handlarzy i ukrywa się za granicą. Wor w tym celu wybiera oficera warszawskiego Wydziału Zabójstw – granego przez Marcina Dorocońskieggo Despero. Wystawia mu córkę Saida, z którą Despero nawiązuje romans. Wkrótce Said wraca do Warszawy.

5. „Obława”, reż. M. Krzyształowicz (2012)

Film jest inspirowany wojennymi przeżyciami kaprala Armii Krajowej Adama Krzyształowicza o pseudonimie „Wydra”. Ukazuje losy grupy polskich partyzantów, którzy podczas II wojny światowej ukrywają się przed hitlerowcami. Jednym z nich jest kapral „Wydra” (Marcin Dorociński), którego zadaniem jest wykonywanie egzekucji na zdrajcach. Musi się jednak wciąż zmagać nie tylko z kolejnymi zdrajcami i okupantem, ale także z własną przeszłością. „Obława” przedstawia nieheroiczną wizję wojny pozbawioną martyrologii, w której nie istnieją jasne podziały na dobro i zło.

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO