Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Marcelo Rebelo de Sousa kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Wikimedia / Attribution: Quirinale.it

Marcelo Rebelo de Sousa (a właściwie Marcelo Nuno Duarte Rebelo de Sousa) urodził się 12 grudnia 1948 w Lizbonie. Jest portugalskim politykiem, prawnikiem, dziennikarzem i nauczycielem akademickim. Od 2016 roku pełni funkcję prezydenta Portugalii.

Wszystko o: Marcelo Rebelo de Sousa

Pełne imię i nazwisko: Marcelo Nuno Duarte Rebelo de Sousa
Data i miejsce urodzenia: 12 grudnia 1948 / Lizbona
Zawód: polityk / prawnik / dziennikarz
Żona: Ana Cristina da Gama Caeiro da Mota Veiga (od 1972 do 1980)
Dzieci: Nuno da Mota Veiga Rebelo de Sousa / Sofia da Mota Veiga Rebelo de Sousa
Wzrost: 178 cm
Waga: brak informacji
Instagram: brak informacji


Kariera

Marcelo Nuno Duarte Rebelo de Sousa studiował na Uniwersytecie Lizbońskim, gdzie ukończył studia prawnicze. Po zakończonej edukacji pozostał pracownikiem naukowym tej uczelni (wykładał także na Katolickim Uniwersytecie Portugalii). W młodości związany był z ruchami katolickimi (między innymi działał w Akcji Katolickiej). W 1974 roku wstąpił do nowo powstałej formacji politycznej, Partii Socjaldemokratycznej, a rok później uzyskał elekcję posła do Zgromadzenia Konstytucyjnego. W partii SDP pełnił wiele różnych funkcji, a od 1996 do 1999 był jej przewodniczącym. W 2016 roku wystartował jako kandydat na prezydenta Partii Socjaldemokratycznej i Partii Ludowej i udało mu się zwyciężyć. Od od 9 marca 2016 pełni tę funkcję do dzisiaj (reelekcja w 2021).

Życie prywatne

O życiu prywatnym portugalskiego prezydenta niewiele wiadomo. W mediach znaleźć można informację, że jego żoną w latach 1972-1980 była Ana Cristina da Gama Caeiro da Mota Veiga. Jego dziećmi są Nuno da Mota Veiga Rebelo de Sousa i Sofia da Mota Veiga Rebelo de Sousa.


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO