Kim jest?

Marc Jacobs – ulubiony projektant gwiazd. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner

wikipedia.org/nrkbeta/CC BY-SA 2.0

Marc Jacobs jest amerykańskim projektantem mody. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, a jego kolekcje cieszą się nieustającą popularnością. Przez wiele lat współpracował z marką Louis Vuitton. Słynie z tego, że nie ulega obowiązującym trendom i zawsze stara się zaskakiwać świat mody innowacyjnymi pomysłami. Przekonajcie się, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Marc Jacobs

Data i miejsce urodzenia: 9 kwietnia 1963, Nowy Jork, USA
Zawód: projektant mody
Partner: Charly Defrancesco (2019-)
Dzieci: brak
Wzrost: 175 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @themarcjacobs


Kariera

Marc Jacobs w 1981 roku ukończył High School of Art and Design w Nowym Jorku. W trakcie nauki zaczął pracować w butiku Charivari. Następnie kształcił się w nowojorskiej Parsons School of Design. W 1984 roku otrzymał Perry Ellis Gold Thimble Award, Chester Weinberg Gold Thimble Award oraz Design Student of the Year Award. Jeszcze podczas nauki stworzył pierwszą kolekcję swetrów. Również w 1984 roku wraz z Robertem Duffy’m stworzył firmę Jacobs Duffy Designs Inc. Trzy lata później stał się najmłodszym w historii projektantem, który był nominowany do The Council of Fashion Designers of America (CFDA) Perry Ellis Award for New Fashion Talent. W 1989 roku razem z Duffy'm nawiązali współpracę z marką Perry Ellis, w której Jacobs objął stanowisko wiceprezesa. W1992 roku otrzymał nagrodę The Women’s Designer of the Year. W 1997 roku został jednym z dyrektorów firmy Louis Vuitton, dla której zaprojektował pierwszą linię ą prêt-à-porter. Duży sukces odniosły jego własne linie ubrań Marc Jacobs oraz Marc by Marc Jacobs. W 2013 roku zakończył współpracę z Louis Vuitton. W 2016 roku zadebiutował na dużym ekranie w filmie „Zoolander 2”.

Życie prywatne

Projektant otwarcie deklaruje, że jest homoseksualistą. Spotykał się między innymi z Jasonem Prestone, Erikiem Rhodesem, Austinem Armacostem i Lorenzo Martone. W latahch 2011-2018 był związany z aktorem porno Harrym Louisem. Od 2014 roku jest w związku z modelem Charly’m Defrancesco, którego poślubił w 2019 roku.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO