Kim jest?

Małgorzata Potocka – założycielka rewiowego Teatru Sabat. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner, dzieci

AKPA

Małgorzata Potocka jest polską tancerką, reżyserką i choreografką, a także pedagogiem baletu. Założyła teatr kabaretowo-rewiowy Sabat, który znajduje się w Warszawie przy ulicy Foksal. Tworzyła między innymi takie spektakle jak „Rewia. Moja miłość”, „Broadway Foksal Street” czy „Witaj Europo”. Wystąpiła też w filmach „Sukces” i „Tygrysy Europy 2”. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Małgorzata Potocka

Data urodzenia: 21 lutego 1948
Zawód: tancerka, reżyserka
Partner: Krzysztof Potocki (rozwód), Tadeusz Ross (rozwód), Marek Prażanowski (rozwód), Jan Nowicki (2009-2015)
Dzieci: brak
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: brak


Kariera

Małgorzata Potocka kształciła się w Warszawskiej Szkole Baletowej. Na scenie zadebiutowała w 1972 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie w spektaklu „Ecce homo” w reżyserii Josepha Lazziniego. W latach siedemdziesiątych działała w zespole „Naya-Naya”, który później został przekształcony w zespół baletowy „Sabat”. Tancerka w ciągu swojej kariery była autorką licznych spektakli rewiowych, estradowych oraz telewizyjnych. Zespół „Sabat” występował między innymi w Berlinie, Wiedniu, Nowym Jorku, Las Vegas, Rzymie, Sztokholmie, Londynie i Bangkoku. W 1996 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za propagowanie polskiej kultury na świecie. W latach 90. założyła Klub Tango, a w 2001 roku stworzyła w dawnych wnętrzach Teatru Kameralnego przy ul. Foksal 16 w Warszawie Teatr Sabat.

Życie prywatne

Tancerka czterokrotnie stawała na ślubnym kobiercu. Była związana kolejno z Krzysztofem Potockim, Tadeuszem Rossem i Markiem Prażanowskim. W latach osiemdziesiątych jej partnerem był Wojciech Gąssowski. W latach 2009-2015 była żoną Jana Nowickiego.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO