Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Malcolm McDowell. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

wikimedia.org

Malcolm McDowell to brytyjski aktor i producent filmowy oraz telewizyjny. Bardzo znany ze swojej roli w "Mechanicznej pomarańczy". Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Malcolm McDowell 

Pełne imię i nazwisko: Malcolm John Taylor 
Data i miejsce urodzenia: 13 czerwca 1943, Horsforth, West Yorkshire, Anglia 
Zawód: aktor, producent 
Partnerka: Margot Bennett (1975-1980; rozwód), Mary Steenburgen (1980-1990; rozwód), Kelley Kuhr (żona 1991-obecnie)
Dzieci: Lily Amanda (1981), Charles Malcolm (1983), Beckett Taylor (2004), Finnian Anderson (2006), Seamus Hudson (2009)
Wzrost: 175 cm 
Waga: ok. 79 kg 
Instagram: @malcolm_mcdowell 

Wczesne lata 

Urodził się w hrabstwie West Yorkshire i jest synem Edny i Charlesa. Miał dwie siostry: starszą Glorię i młodszą Judy. Dorastał w Liverpoolu. Studiował aktorstwo w London Academy of Music and Dramatic Art. Zanim dołączył do Royal Shakespeare Company - sprzedawał kawę wokół Yorkshire. 


Kariera

W 1967 roku zadebiutował na dużym ekranie w filmie "Czekając na życie". Kiedy przeprowadził się do Nowego Jorku zaczął wgrywać więcej. Ale dopiero rola w "Mechanicznej pomarańczy" otworzyła mu drzwi do wielkiej kariery i sprawiła, że stał się aktorem rozpoznawalnym. Zagrał w takich produkcjach jak "Kaligula", "Gorący temat", "The Company" czy "Pierwsze oczarowanie". 

Życie prywatne 

W latach 1975-1980 był mężem Margot Bennett. W 1980 poślubił aktorkę Mary Steenburgen, z którą doczekał się dwójki dzieci: córki Lilly Amandy oraz syna Charlesa Malcolma. W 1990 roku para się rozwiodła. 

Ostatnią żoną McDowella została Kelley Kuhr, z którą ożenił się w 1991 roku i z którą doczekał się trzech synów: Becketta Taylora, Finniana Andersona i Seamusa Hudsona. Para jest ze sobą do dzisiaj.


Malcolm McDowell - najlepsze filmy i seriale 

Malcolm McDowell jest jednym z najbardziej cenionych brytyjskich aktorów. Do zawodu przygotowywał się w London Academy of Music and Dramatic Art. Na dużym ekranie zadebiutował w 1967 roku w filmie „Czekając na życie” Kena Loacha. Niedługo później poznał reżysera Lindsaya Andersona i zagrał w jego trzech kolejnych filmach: „Jeżeli...” (1968), „Szczęśliwy człowiek” (1973) oraz „Szpital Britannia” (1982). Przełom w jego karierze nastąpił z kolei w 1971 roku, gdy otrzymał rolę w „Mechanicznej pomarańczy” Stanleya Kubricka. Produkcja okazała się wielkim kinowym przebojem i przyniosła McDowellowi międzynarodową sławę. Jego kolejną ważną rolą była postać tytułowego bohatera w „Kaliguli” Tinto Brassa z 1979 roku. W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych aktor nie odnosił zbyt wielu sukcesów. Z hukiem powrócił na kinowe krany w 1999 roku w filmie „Pierwsze oczarowanie”. Wkrótce wystąpił w kolejnych głośnych produkcjach, takich jak „The Company” Roberta Altmana, „W doborowym towarzystwie”, „Księga ocalenia” czy oscarowy „Artysta”.

1. „Mechaniczna pomarańcza”, reż. S. Kubrick (1971)
2. „Goście w Ameryce”, reż. J. Poiré (2001)
3. „Kaligula”, reż. T. Brass / B. Guccione (1979)
4. „Gorący temat”, reż. J. Roach (2019)
5. „Halloween”, reż. R. Zombie (2007)

Macie już za sobą wszystkie filmy z gwiazdorem „Mechanicznej pomarańczy”? W takim razie koniecznie zobaczcie kolejne porywające produkcje, takie jak „Piękna i Bestia” czy „Pokemon: Detektyw Pikachu”. Mocnych wrażeń dostarczy wam również „Człowiek ze stali”.

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO