Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Magdalena Walach - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci, kariera

AKPA

Magdalena Walach jest polską aktorką filmową i teatralną. Zasłynęła swoimi rolami m.in. w „Twarzą w Twarz” czy w „Tancerzach”. Co wiecie o Magdalenie Walach? Poznajcie ją lepiej dzięki naszemu profilowi. 

Wszystko o: Magdalena Walach

Data i miejsce urodzenia: 13 maja 1976, Racibórz 
Zawód: aktorka 
Partner: Paweł Okraska (mąż)
Dzieci: Piotr (2006) 
Wzrost: 163 cm 
Waga: ok. 51 kg 
Instagram: brak

Kariera 

W 1999 roku zakończyła PWST w Krakowie. Zaczęła od roli w musicalu „Tajemniczy Ogród”, co przyniosło jej angaż w Teatrze Bagatela. Od tamtej pory coraz częściej występowała w spektaklach np. „Balladyna”, „Stosunku na szczycie” oraz „Othello”. Na szklanym ekranie zadebiutowała w 2000 rolą kelnerki w filmie Krzysztofa Zanussiego „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”. Zagrała główną rolę Giselle w polsko-włoskiej produkcji „Marcinelle”. 

Popularność zdobyła dzięki występom w takich produkcjach jak „Pensjonat pod Różą”, „Twarzą w twarz”, „Tancerze” czy „M jak miłość”. 

 


Pozostałe przedsięwzięcia 

W parze z Cezarym Olszewskim wygrała w siódmej edycji programu rozrywkowego TVN „Taniec z gwiazdami”. Na potrzeby filmu „Enen” nauczyła się grać na altówce. 

W 2012 roku była ambasadorką kampanii promującej adopcję zwierząt ze schroniska „Prawdziwa przyjaźń jest za darmo”. 

Życie prywatne 

Ma dwoje młodszego rodzeństwa - Zuzannę i Wojciecha. Jest żoną Pawła Okraski, z którym ma syna Piotra, który przyszedł na świat w 2006 roku. 
Magdalena Walach - świetna w Twarzą w twarz. Najlepsze roleMagdalena Walach urodziła się 13 maja 1976 roku w Raciborzu. Jest absolwentką krakowskiej PWST (ukończyła ją w 1999 roku). Zaczynała oczywiście od teatru, a dokładniej w Teatrze Bagatela. Zagrała w wielu wspaniałych sztukach, aż w 2000 roku zadebiutowała w filmie "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową". Grała w takich produkcjach jak "Pensjonat pod Różą", "Twarzą w twarz" czy "M jak miłość". Prywatnie jest żoną aktora Pawła Okraski. Zobaczcie jej najlepsze role filmowe i serialowe. Magdalena Walach - najlepsze role 

1. Twarzą w twarz, reż. P. Vega, 2007-2008
2. Powrót, reż. A. Panek, 2022
3. Komisarz Alex, reż. R. Wichrowski, inni, 2011
4. Mój biegun, reż. M. Głowacki, 2013
5. Tancerze, reż. W. Adamczyk, inni, 2009

Zobaczcie ją także w takich produkcjach jak "Enen" oraz "Rojst". Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO