Kim jest?

Mads Mikkelsen - serialowy Hannibal. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Materiały promocyjne filmu

Mads Mikkelsen to duński aktor filmowy, który swoją popularność zawdzięcza głównie serialowi "Hannibal", gdzie zagrał tytułową rolę. Ale już wcześniej pojawiał się na dużym i małym ekranie. Jak wiele wiecie o Mikkelsenie? Sprawdźcie koniecznie. 

Wszystko o: Mads Mikkelsen 

Pełne imię i nazwisko: Mads Dittmann Mikkelsen 
Data i miejsce urodzenia: 22 listopada 1965, Kopenhaga, Dania 
Zawód: aktor, tancerz 
Żona: Hanne Jacobsen (2000 - obecnie) 
Dzieci: córka Viola, syn Carl 
Wzrost: ok. 183 cm 
Waga: ok. 82 kg 
Instagram: @theofficialmads 

Wczesne lata 

Urodził się w Kopenhadze jako syn pielęgniarki i kasjera bankowego. Ma starszego brata Larsa, który również jest aktorem. W 1996 roku ukończył Arhus Theatre School. Przed osiem lat był zawodowym tancerzem, zanim rozpoczął swoją karierę aktorską. 


Kariera 

Na początku grał w filmach krótkometrażowych, a jego wielkim debiutem była rola w "Dealerze", który miał swoją kontynuację. Został dzięki nim nagrodzony Bodilem i Robertem, dwoma duńskimi nagrodami. Pojawiał się w wielu różnych produkcjach europejskich, ale tak naprawdę to rola w "Casino Royale" utorowała mu nieco drogę do sławy. Za rolę w filmie "Polowanie" otrzymał nagrodę w Cannes i nagrodę Bodil. Najbardziej znany stał się po roli w "Hannibalu". Zagrał główną rolę w "Na rauszu", które otrzymało nagrodę Oscara za najlepszy film międzynarodowy. 

Życie prywatne 

Od 1987 roku spotykał się z choreograf Hanne Jacobsen, którą poślubił w 2000 roku. Mają dwoje dzieci: córkę Violę i syna Carla. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO