Kim jest?

Madonna - wielka gwiazda pop. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

flickr.com

Wydaje się, że Madonny nie trzeba przedstawiać i każdy ją zna. My jednak pokusimy się o zrobienie na jej temat krótkiej notki biograficznej. Madonna jest amerykańską piosenkarką pop, kompozytorką, autorką tekstów i producentką, a także tancerką i aktorką. Uchodzi za ikonę popkultury. 

Wszystko o: Madonna

Pełne imię i nazwisko: Madonna Louise Ciccone 
Data i miejsce urodzenia: 16 sierpnia 1958, Bay City 
Zawód: piosenkarka, autorka tekstów, producentka 
Partner: m.in. Sean Penn, Tupak, Guy Ritchie, Bahim Zaibat
Dzieci biologiczne: Lourdes Maria Ciccone Leon (1996), Rocco John Ritchie (2000)
Dzieci adoptowane: David Banda Mwale Ciccone Ritchie, Chifundo „Mercy” Jamnes Ciccone, Stella, Esther 
Wzrost: 164 cm
Waga: 57 kg
Instagram: @madonna

Młodość 

Madonna urodziła się w Bay City w stanie Michigan. Ma piątkę rodzeństwa. Na raka sutka, w wieku trzydziestu lat, zmarła matka Madonny, co miało ogromny wpływ na jej życie. Uczęszczała do katolickich szkół. Słynęła z odważnych i niekonwencjonalnych zachowań, ale dobrze się uczyła. W wieku trzynastu lat zaczęła występować na scenie, zaczynając odnosić sukcesy. Była również cherleaderką. Studiowała taniec na Uniwersytecie Michigan, ale jej mentor - Christopher Flynn - namówił ją do rzucenia studiów i przeniesienia się do Nowego Jorku, gdzie zaczęła swoją karierę. 

 


Kariera 

Rozpoczęła karierę od tańca, ale to do muzyki ciągnęło ją serce. W 1979 roku założyła zespół Breakfast Club, gdzie początkowo grała na perkusji, a potem śpiewała. Od 1982 roku zaczęła karierę solową, w ramach umowy z wytwórnią wydano jej singiel „Everybody”. W 1983 roku wydano jej pierwszy album „Madonna”, skąd pochodziły single m.in. „Holiday” i „Borderline”. Madonn odpowiedzialna jest za takie hity jak „Material Girl”, „Papa Don’t Preach”, „La Isla Bonita”, „Vogue” czy „Hung Up”. Na jej koncie są takie płyty jak „Like a Virgin”, „Music” czy „Erotica”. 

Życie prywatne 

Madonna spotykała się m.in. z piosenkarzem Princem, a niedługo później związała się z Seanem Pennem. Para pobrała się w 1985 roku. Ponoć Penn bił zonę, a Madonna mimo wielu zmian decyzji, ostatecznie rozwiodła się w 1989 roku. Kiedyś Madonna zaprzeczyła, jakoby była bita. Spotykała się również z Johnem F. Kennedym Jr. Była również związana z Michaelem Jacksonem, Vanilla Icem, Tupakiem czy Carlosem Leonem. W 1999 roku związała się z Guyem Ritchiem, za którego wyszła w 2000 roku. Rozstali się w 2008 roku. Spotykała się później m.in. z Jesusem Luzem i Brahimem Zaibatem. 

Ma szóstkę dzieci: dwójkę biologicznych i czwórkę adoptowanych. 
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO