Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Maciej Zakościelny - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

AKPA

Maciej Zakościelny to polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Swoją popularność zawdzięcza występowi w takich produkcjach jak „Kryminalni” i „Tylko mnie kochaj”. Co o nim wiecie? 

Wszystko o: Maciej Zakościelny 

Pełne imię i nazwisko: Maciej Gracjan Zakościelny 
Data i miejsce urodzenia: 7 maja 1980, Stalowa Wola 
Zawód: aktor 
Partnerka: Paulina Wyka (od 2014 - obecnie) 
Dzieci: ma dwóch synów (2016, 2018)
Wzrost: 185 cm 
Waga: brak informacji 
Instagram: @maciej_zakoscielny

 


Kariera

Dwukrotnie zdawał do szkoły teatralnej. Do 2004 roku studiował w Akademii Teatralnej w Warszawie. Uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej im. I.J. Padarewskiego w Stalowej Woli w klasie skrzypiec. Pierwszą rolę dostał w „Plebanii”. Prawdziwą popularność zyskał dzięki roli w serialu „Kryminalni” oraz „Tylko mnie kochaj”. Niedługo później, w 2006 roku zagrał w „Dlaczego nie!”. Grał Bronka w „Czas honoru”. Jest również aktorem dubbingowym. Grał również w „Diagnozie”, a także w „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”. 

Życie prywatne

Od 2014 roku związany jest z modelką Pauliną Wyką, z którą ma dwóch synów: Borysa, urodzonego w 2016 roku, a także drugiego syna urodzonego w 2018.
Maciej Zakościelny – absolutnie najlepsze kreacje aktorskieMaciej Zakościelny jest jednym z najbardziej cenionych polskich aktorów. Aktorstwo studiował w akademii Teatralnej w Warszawie. Na małym ekranie zadebiutował w serialu „Plebania”, w którym wcielił się w postać Marka Bednarka. Wkrótce zaczął występować w coraz większych produkcjach, między innymi w „Sforze” i „Na jelenie”. Naprawdę głośno zrobiło się o nim za sprawą serialu „Kryminalni”, w którym grał podkomisarza Marka Brodeckiego. W 2005 roku otrzymał pierwszą dużą rolę filmową w komedii romantycznej „Tylko mnie kochaj”, w której wystąpił wraz z Agnieszką Dygant i Agnieszką Grochowską. Trzy lata później otrzymał angaż w serialu „Czas honoru” opowiadającym o żołnierzach Armii Krajowej i cieszącym się nieustającą popularnością. Zakościelny był kilkukrotnie nominowany do Telekamer. Na swoim koncie ma też nominację do Węża za występ w filmie „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”. Przedstawiamy pięć, naszym zdaniem najciekawszych produkcji z udziałem Macieja Zakościelnego, które zdecydowanie warto obejrzeć.Maciej Zakościelny – najlepsze role

1. „Tylko mnie kochaj”, reż. R. Zatorski (2006)
2. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, reż. D. Delić (2018)
3. „Czas honoru”, reż. M. Kwieciński / M. Rosa (2008-2014)
4. „Dlaczego nie!”, reż. R. Zatorski (2007)
5. „Po prostu przyjaźń”, reż. F. Zybler (2017)

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? Jeśli tak, koniecznie obejrzyjcie zabawną komedię „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, w której Zakościelny wystąpił wraz z Mikołajem Roznerskim. Polecamy również obejrzeć serial „Diagnoza” oraz film „1800 gramów”.Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO